اخبار

حضور غرفه اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان البرز در دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار

حضور غرفه اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان البرز در دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار
دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) در محل دائمی نمایشگاه تهران گشایش یافت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز ؛ در این نمایشگاه ۷۰۰ غرفه در مساحتی به وسعت ۱۲ هزار متر مربع برای بازدید و فروش پیش بینی شد و اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی نیز در راستای فعالیتهای این اداره کل در خصوص دستاوردهای زنان در حوزه  کارآفرینی و اشتغالزایی در استان البرز ، در این نمایشگاه غرفه ای را بازگشایی نمود.

در آیین گشایش این نمایشگاه دکتر ستاری معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری ومحمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت ، حضور یافتند و در ابتدای مراسم از یکصد زن کار آفرین برتروحضور چشمگیر و فعالشان در این نمایشگاه قدر دانی به عمل آمد.

در آئین افتتاحیه این نمایشگاه نیز نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت : ابتکار و نوع آوری اولین ابزاری است که برای برگزاری این نمایشگاه بدان نیاز داشتیم . بانوان ایده پرداز و موفق ایرانی سهم بسزایی در موفقیت این گرد همایی خواهند داشت. هم اکنون سهم زنان فعال و صاحب شغل در کشورمان به نسبت سهم مردان بسیار اندک است و تنها 12 در صد از زنان به فعالیت مشغول هستند.

وی گفت: ما تلاش می کنیم که بانوان تحصیلکرده بیکار به حداقل تعداد برسند. هم اکنون نرخ بیکاری بانوان تحصیلکرده 3 برابر نرخ بیکاری کشور است. ما از بانوان تحصیلکرده می خواهیم که جمع بشوند و کار آفرینی کنند و الگوسازی کنند. الگوها هم بیشتر حضور داشته باشند و با حمایت و یاری نرخ بیکاری بانوان تحصیلکرده را پایین آوردند. ما نیز در وزارتخانه از هیچ کمک و حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه گفت: امیدوارم با تشکیل دوره های مختلف کار آفرینی برای بانوان بتوانیم ایده ها را به منسه ظهور برسانیم و عملی کنیم. چه خوب است که بیاموزیم و به فرزندانمان یادآوری کنیم که به دنبال استخدام نباشیم بلکه ایجاد شغل وکار کنیم. فکر، ایده، همت از تک تک ما شروع می شود تجمیع آن برای پیشبرد و فعالیت بانوان امید همه ماست که برای آن هم تلاش می کنیم و هم دعا.

از اهداف تشکیل این نمایشگاه می توان به مواردی همچون معرفی و ارائه توانمندی های زنان نقش آفرین در توسعه پایدار، معرفی و ارائه توانمندی های زنان کارآفرین در حوزه های مختلف  معرفی محصولات و دست آفریده های زنان کارآفرین ،الگو سازی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی ، توسعه بازار برای کسب و کار بانوان ، تبادل تجارب موفق کار آفرینی در سطح ملی و بین المللی ،    ایجاد بستر مناسب جهت توسعه همکاری های اقتصادی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی، تشویق و ترغیب عموم برای ورود به عرصه های کارآفرینی و مشاغل سبز اشاره نمود.

همچنین در این مراسم سهیلا جلودارزاده رییس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی کارآفرینی بانوان و مشاور معاونت توسعه مدیریت منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران و کار آفرین برتر در حوزه معدن و سورنا ستاری معاون علم و فناوری ریاست جمهوری نیز به ایراد سخن و بازدید از غرفه های نمایشگاه پرداختند.

 

۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۵۱