اخبار

با حضور مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی ومسئولان استان البرز، افتتاح 5 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد

با حضور مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی ومسئولان استان البرز، افتتاح 5 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد
همزمان با هفته دولت، 5 هزار واحد مسکن مهر روز شنبه با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد تومان در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس خلیلی مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی ، مهندس میریان و مهندس طاهر خانی اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور ، فرماندار ساوجبلاغ ،مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ومسئولان وزارت راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

همزمان با هفته دولت، 5 هزار واحد مسکن مهر روز شنبه با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد تومان در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس خلیلی مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی ، مهندس میریان و طاهر خانی اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور ، فرماندار ساوجبلاغ ،مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ومسئولان وزارت راه و شهرسازی  به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز، این واحدها در فازهای 4 و 7 با امکانات کامل چون برق، آب، گاز، فضای آموزشی و سبز، با مشارکت 14 شرکت انبوه ساز، شرکت عمران، دستگاه های خدمات رسان و سهم آودره منقاضیان در شهر جدید هشتگرد مورد بهره برداری قرار گرفت.

علیرضا طاهرخانی عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور اظهر داشت :: برای تکمیل واحدهای نیمه کاره مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد برداشتن شرایط واگذاری مسکن مهر در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: تامین آب در شهر جدید هشتگرد از مسائل مهمی است که تامین آن از عهده شرکت عمران خارج است و دستگاهای مسوول برای تامین این نیاز مردم در کنار سایر زیر ساخت های خدمات رسانی اقدامات لازم را باید انجام بدهند.

در سالجاری مردم شاهد راه اندازی این طرح مهم که شهر جدید هشتگرد را از بن بست نجات می دهد نمی شوند.

وی تاکید کرد: در دهه 60 شهر های جدید کشور با هدف ایجاد زیر ساخت فنی و اصولی برای سکونت اقشار مختلف شکل گرفت ولی با باز شدن پرونده مهر توسط دولت قبلی کل برنامه های این شهرها به هم ریخت و زیر ساخت های شهری در این شهر ها به مساله ای فرعی تبدیل شد.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد نیز در این آئین گفت: 49 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد در حال ساخت و تکمیل است که تا کنون 19 هزار واحد آن به متقاضیان واگذار شده است.

فرماندار ساوجبلاغ نیز در این آئین گفت: شهر جدید هشتگرد نیاز به خدمات رسانی ویژه دستگاههای اجرایی به خصوص در بخش آب ، فاضلاب و مترو دارد تا مردم از امکانات مناسب در این شهر از جمله در واحدهای مسکن مهر برخوردار شوند.

ابوالقاسم پالیز گیر افزود: شهر جدید هشتگرد در بخش درمانی ، آموزشی ، فرهنگی ،تکمیل واحدهای مسکن مهر و مترو نیاز به کمک یارانه ای دولت دارد تا در دولتی که مهمترین دغدغه اش کاهش مشکلات مردمی است گامی برای حل مشکلات خانواده ها در این شهر برداشته شود.

شهر جدید هشتگرد با 80 هزار نفر جمعیت در 25 کیلومتری غرب کرج در استان البرز قرار دارد.

 

۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۱۰