اخبار

در بهمن ماه سالجاری ، پنجمین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز برگزار گردید

در بهمن ماه سالجاری ، پنجمین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز  برگزار گردید
پنجمین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز با حضور مدیران کل دستگاههای اجرایی و بانکها و معاون برنامه ریزی واشتغال استانداری البرز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز ، در ابتدای جلسه بانکهای عامل به ارائه گزارش وضعیت منابع و مصارف خود پرداخته و مطالبی را بیان نمودند.

علی ایمانی ،مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز نیز در زمینه گزارش وضعیت منابع و مصارف بانکهای عامل استان  اظهار داشت : مسائل اشتغال و بحث تسهیلاتی که از طریق بانک‌ها و موسسات اعتباری پرداخت می‌شود در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه منابع و مصارف در جلسات قبل از طریق کد آمار اطلاعاتی که توسط بانک مرکزی اعلام شده بود و مورد بحث قرار گرفت، افزود: در این جلسه از کلیه بانک‌ها درخواست می شود نظارت خود را نسبت به بهبود اوضاع فعلی اعلام کنند.

مدیرکل کار و تعاون البرز با تاکید بر اینکه طبق بیانات و اظهارات ارائه شده توسط مدیران، بانک‌های استان البرز با یکسری تنگناها و محدودیت‌ها رو‌به رو هستند، تصریح کرد: این معضلات از طریق استانداری و کارگروه اشتغال به منظور روان‌سازی برای سال آتی در دستور کار است.

ایمانی با بیان اینکه باید بتوان اعتبارت بخش اشتغال در بودجه آینده را به خوبی جذب کرد، گفت: برای سال آینده دولت تدبیر و امید در شورای عالی اشتغال برنامه‌های متنوعی را تدوین کرده است.

ذبیح ا...قائمی،معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری البرز نیز در ادامه با بیان اینکه سیستم بانکی استان نقش به سزایی در توسعه اشتغال استان دارد، افزود:  بانک‌های استان منابع داخلی برای ارائه تسهیلات دارند.

معاون استانداری البرز با بیان اینکه در البرز تعداد قابل ملاحظه‌ای واحدهای صنعتی مستقر است و ظرفیت ویژه بخش کشاورزی، مجتمع‌های کشاورزی و گلخانه در این استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: استان البرز باید به لحاظ مصرف تسهیلات بتواند جزء استان‌های برتر باشد.

وی در مورد مباحث مطرح شده در کارگروه اظهار داشت : در این جلسه روسای اعتباری و مالی بانک‌های ملی، ملت، سپه، صادرات، تجارت، کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و رفاه حضور داشتند و به بررسی مشکل نرخ بالای تسهیلات ایجاد اشتغال و انصراف متقاضیان و مشکلات ارائه تسهیلاتی از سوی بانک‌های عامل پرداختند وهرکدام از بانک ها گزارشی را در این جلسه جداگانه ارائه دادند.

وی در پایان به وام های خرد اشاره کرد و گفت:  خوشبختانه برای ایجاد مشاغل  خانگی و خوداشتغالی برای اقشار تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی  تدابیری اتخاذ شده است که شرایط دریافت وام را برای آنان فراهم می آورند.

گفتنی است پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان البرز با حضور معاون برنامه ریزی و اشتغال، مدیران کل اقتصادی ، تعاون ،کار ورفاه اجتماعی، صنعت و معدن و تجارت، میراث فرهنگی، بهزیستی،  کمیته امداد امام خمینی و بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری و بانکها برگزار شد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۲۱:۱۷