اخبار

کارگروه اشتغال به ریاست استاندار البرز برگزار شد

کارگروه اشتغال به ریاست استاندار البرز برگزار شد
در ابتدای این جلسه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره شاخص های عمده بازار کار در سال ۱۴۰۰ مشتمل بر نرخ بیکاری و نرخ مشارکت و سهم اشتغال در بخش های عمده اقتصادی در بخش های کشاورزی و صنعت و خدمات پرداخت.
وی با اشاره به تعهدات دستگاه های اجرایی در سامانه رصد اشتغال گفت : برابر تعهدات صورت گرفته اشتغال از سوی دستگاه های اجرایی پیش بینی شده است پیگیری ها تا حصول تعهدات لازم در حال انجام است و انتظار می‌رود دستگاه های متعهد و دستگاه های تسهیل کننده کسب و کار و موضوع تبصره ۱۶ همه موظف به انجام تعهدات خود باشند .

استاندار البرز گفت : ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه های متعهد اشتعال،  مبنای ثبت سامانه رصد است و ادارات و سازمان های ما باید جدیت کافی در این خصوص را داشته باشند .

استاندار البرز تصریح کرد : باید حمایت خود را از تولیدی ها و کارفرمایان در قبال افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران داشته باشیم و در قالب بسته های تشویقی بتوانیم مجموعه های تولیدی و صنایع را هم حمایت کنیم .

دکتر عبداللهی در ادامه گفت : شاهد درخواست شرکتهای فعال در برخی شهرکهای صنعتی استان در بخش نیروی انسانی هستیم و مدیران و فرمانداران باید برای تسهیل در تامین نیروی مورد نیاز شرکت های صنعتی در شهرکهای متقاضی فعال باشند.

مقام عالی دولت در استان البرز با اشاره به لزوم ایجاد مسکن های کارگری برای گارگران و کارکنان فعال در شهرکهای صنعتی گفت : وقتی می بینیم خود مدیران و صاحبان صنایع می‌توانند در بحث ساخت مسکن کارگری همکاری کنند، باید بسترهای این امر بدون بهانه از سوی فرمانداران و سایر مدیران فراهم شود.

در ادامه هر کدام از مدیران در بخش ایجاد اشتغال ، تامین مسکن کارگری ، تامین زمین مورد نیاز دارای قابلیت اسکان کارگری و همچنین سایر اقدامات مربوط به سامانه رصد نظراتی را ایراد کردند.

 

برای دیدن گزارش تصویری این جلسه در سایت آپارات لینک زیر را کلیک کنید :

https://www.aparat.com/v/d1Q3v

۱ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |