اخبار

طی۶ ماهه نخست امسال انجام شد؛ صدور ۶۰ فقره گواهینامه مهارت برای متقاضیان بیمه بیکاری در البرز

طی۶ ماهه نخست امسال انجام شد؛ صدور ۶۰ فقره گواهینامه مهارت برای متقاضیان بیمه بیکاری در البرز
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز گفت: ۶۰ نفر پس از آزمون‌های تعیین صلاحیت حرفه ای، موفق به اخذ گواهینامه مهارت در این استان شده اند.

بهزاد غفاری گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری، برای تعداد ۹۰ نفر از متقاضیان بیمه بیکاری آموزش‌ های فنی و مهارتی ارائه شده که از این تعداد، ۶۰ نفر پس از آزمون‌ های تعیین صلاحیت حرفه ای، موفق به اخذ گواهینامه مهارت در این استان شده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز افزود: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مشمولان بیمه بیکاری با هدف افزایش توانمندی‌های شغلی و بازگشت مجدد افراد بیکار شده به بازار کار بر اساس تقاضای واحد‌های تولیدی است.

غفاری گفت : شرکت در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و دریافت گواهینامه مهارت، از شرایط برقراری حقوق بیمه بیکاری کارگران اخراجی واحد‌های تولیدی و خدماتی بوده که از طرف شعب تامین اجتماعی این استان مطابق تفاهم نامه کشوری مربوط به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان معرفی می‌شوند.

وی با بیان این که کسب مهارت‌ های جدید، مشمولان بیمه بیکاری را برای ایجاد کسب و کار جدید و یا ورود مجدد به بازار کار آماده می‌ کند، افزود : از آن جایی که دوره‌های فنی و حرفه‌ای بیش از ۷۰ درصد کار عملی دارند، پس از اتمام دوره‌های آموزشی و آزمون‌های تعیین صلاحیت، از طریق مشاوره و هدایت شغلی به کار مجدد در زمینه مهارت‌های فرا گرفته مشغول می‌شوند.

۱۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۰۸
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز |