اخبار

مدیر کل فنی و حرفه ای استان البرز خبر داد: افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ندامتگاه کچوئی در فردیس

مدیر کل فنی و حرفه ای استان البرز خبر داد: افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ندامتگاه کچوئی در فردیس
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز گفت: در راستای تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ندامتگاه کچوئی در فردیس افتتاح شد.

بهزاد غفاری در افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ویژه ندامتگاه شهید کچوئی فردیس، اظهار کرد: ایجاد مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در زندان به منظور مهارت افزایی زندانیان و ایجاد روحیه خودباوری در آنها و توانمندسازی مهارتی آنان با رویکرد اثربخشی اشتغال است.

وی تصریح کرد: توسعه زمینه اشتغال و تولید در ندامتگاه‌ ها، علاوه بر منافع مالی برای فرد زندانی و خانواده وی، در بازگشت وی به جامعه سالم نقش بسزایی دارد و موجب کاهش تکرار بزه و جرم توسط این افراد می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز خاطرنشان کرد: در کنار ارائه آموزش های فنی و مهارتی به زندانیان، از طریق مرکز مدیریت مهارت آموزی، مشاوره های شغلی هم در جهت هدایت استعدادهای فکری و فنی آنان ارائه خواهد شد. 

اسماعیل جمیاری مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان البرز نیز در این مراسم ضمن تقدیر از مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در اهمیت به مهارت آموزی به عموم مردم از جمله زندانیان  با اشاره به این که پایه بسیاری از مشکلات اجتماعی و جرائم، بیکاری و مشکلات معیشتی است، عنوان کرد : امیدواریم با همکاری ادارات کل زندان ها و آموزش فنی و حرفه ای استان و افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در زندان، موجبات توانمندسازی زندانیان و زمینه اشتغال پایدار را فراهم کنیم.

در حال حاضر در زندان‌های استان البرز 24 حرفه مهارتی در حال آموزش است و تاکنون 1500 نفر دوره معادل 199151 نفرساعت آموزش به مددجویان زندان های البرز ارائه شده است.

۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۰۳
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز |