اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز :۱۲ هزار نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای البرز بهره‌مند شدند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز :۱۲ هزار نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای البرز بهره‌مند شدند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز گفت: با وجود شرایط کرونایی ۱۲ هزار و ۴۵۷ نفر طی ۶ ماه گذشته در این استان آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.

بهزاد غفاری در این خصوص افزود:  آموزش این تعداد کارآموز در رشته های مختلف مهارتی بیانگر استقبال جوانان البرزی از مهارت آموزی است .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز  گفت:  توانمندسازی نیروهای ماهر و کارآمد مورد نیاز بازار کار و ایجاد اشتغال پایدار از اهداف این آموزش هاست.

وی افزود: توجه ویژه و تکیه بر آموزش های مهارتی، علاوه بر توسعه حرفه‌آموزی، مسیر برای بهبود فضای کسب و کار و پویایی اقتصاد جامعه  را هموار می کند.

غفاری، ضرورت  توجه ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی برای اجرای طرح رتبه بندی و رفع مشکلات معیشتی مربیان و کارکنان سازمان فنی و حرفه ای کشور  را مورد تاکید قرار داد و گفت:  همانگونه که طرح رتبه بندی برای جمعیت حدود یک میلیون نفری معلمان در دستور کار مجلس قرار گرفته است،  انتظار داریم این طرح  برای جمعیت حدود ۱۰ هزار نفری سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز در دستور کار مجلس قرار گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز،  توجه خاص دولت نسبت به بهبود وضعیت معیشتی مجموعه پرسنل مراکز تحت پوشش سازمان فنی و حرفه ای را ، راهگشای ایجاد تحول در آموزش های مهارتی و تامین نیروی مورد نیاز بازار کار عنوان کرد.

غفاری گفت:  کارکنان و مربیان این سازمان در بحث معیشتی مظلوم واقع شده‌ اند و این عزیزان که فرزندان این مملکت را با هدف اشتغال زایی آموزش می دهند ، از لحاظ حقوق و مزایا در پایین ترین سطح جامعه قرار گرفته اند.

مدیرکل فنی و حرفه ای البرز،  برنامه ریزی دولت و مجلس برای رفع مشکل دستیابی به  تجهیزات مناسب مهارت آموزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ما از مربیان مجرب برخورداریم‌ ، اما میزان دریافتی حقوق آنان پایین است که باید برای آنان چاره جویی کرد.

۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۶
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز |