اخبار

مدیرکل بهزیستی استان البرز خبر داد : انجام غربالگری اضطراب کودکان البرزی در شرایط کرونایی

مدیرکل بهزیستی استان البرز خبر داد : انجام غربالگری اضطراب کودکان البرزی در شرایط کرونایی
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت : غربالگری اضطراب کودکان ۵ و ۶ سال البرزی در شرایط کرونایی با راه اندازی سامانه غربالگری اضطرابی توسط دفتر مشاوره معاونت توسعه پیشگیری بهزیستی در البرز در حال اجرا است.

اسدالله حیدری اظهار کرد: با راه اندازی سامانه غربالگری اضطراب، طرح غربالگری اضطراب کودکان ۵ و ۶ سال در شرایط کرونایی در البرز در حال اجراست.

وی افزود: این طرح با هدف شناسایی زودهنگام اضطراب کودکان، ارجاع به موقع جهت مداخلات تخصصی و افزایش اطلاعات والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب کودکان از سالهای قبل در مهدهای کودک و پیش دبستانی های استان برگزار می شد که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مهدهای کودک با راه اندازی سامانه غربالگری اضطراب سازمان بهزیستی این طرح  به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیرکل بهزیستی البرز اضافه کرد: جهت رفاه حال والدین و جلوگیری از تردد در شرایط کرونایی، والدین می توانند با مراجعه به سایت   moshavereh.behzisti.ir با وارد کردن تاریخ تولد و شماره ملی کودکان در قسمت غربالگری اضطراب، نسبت به ثبت نام و تکمیل پرسشنامه مربوطه اقدام کنند.

حیدری ادامه داد :پس از تکمیل پرسشنامه نتیجه غربالگری به والدین اعلام می شود تا در صورت لزوم و داشتن علائم در کودکان به مراکز مشاوره جهت مداخلات تخصصی مراجعه نمایند.

مدیرکل بهزیستی البرز همچنین گفت : شایع‌ ترین اختلالات دوران کودکی اختلالات اضطرابی است و اغلب اوقات علائم این اختلال با فرآیند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته می شود و مانع تشخیص و مداخلات به موقع می‌  شود و در صورت بی توجهی و درمان نشدن تا سنین نوجوانی و بزرگسالی ادامه می یابد و موجب افت عملکرد تحصیلی، اجتماعی، شغلی فرد، افسردگی و غیره می شود.

حیدری در پایان از خانواده های البرزی دارای کودک ۵ و ۶ سال درخواست کرد در سامانه مذکور ثبت نام و در طرح غربالگری اضطراب کودکان شرکت کنند تا با تشخیص و درمان بهنگام اضطراب کودکان، مانع از مشکلات جدی آنان در بزرگسالی شوند.

۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۷
روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز |