اخبار

مدیرکل تعاون البرز: اولین مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی کشور در البرز افتتاح شد

مدیرکل تعاون البرز:  اولین مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی کشور در البرز افتتاح شد
مرکز ساماندهی توسعه مشاغل خانگی البرز روز یکشنبه 11 مهر طی مراسم ویژه ای با حضور عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار رو رفاه اجتماعی و محمد صادق بیجندی معاون جهاد دانشگاهی کشور در کرج افتتاح شد.

حسین فلاح نژاد در این مراسم گفت: این مرکز به عنوان اولین مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی در سطح کشور در استان البرز محسوب می‌شود و افتتاح این مرکز کار مشترک بین اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، جهاد دانشگاهی و شهرداری کرج است.

مدیرکل تعاون ،کارورفاه اجتماعی افزود : در پوشش فعالیت های این مرکز ارتباط فعالان رشته‌ های مختلف مشاغل خانگی با کارفرمایان صنایعی که در برون سپاری فعالیت دارند برقرار می شود تا زمینه تبدیل مشاغل خانگی به بنگاه های اقتصادی  فراهم آید.

وی  افتتاح مرکز ساماندهی مشاغل خانگی در البرز را حرکتی مهم در ایجاد بازار  فروش محصولات تولیدی در پوشش مشاغل خانگی عنوان کرد.

فلاح نژادگفت: محروم بودن در امور تخصصی و عدم دستیابی به بازار فروش دو چالشی است که که معمولاً عوامل ایجاد مشاغل خانگی با آن مواجه می باشند.

وی ادامه داد: با ایجاد مرکز ساماندهی مشاغل خانگی از این پس با همکاری مشترک اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی، جهاد دانشگاهی و شهرداری کرج برای رفع این مشکل برنامه هایی تدارک دیده شده است.

این مسئول اظهار کرد :  در این بخش پیشران‌هایی مستقر کردیم که در این حوزه فعالیت‌های خاص دارند و دارای تجربه هستند و افرادی که می‌خواهند وارد این حوزه می‌شوند و تخصص لازم را ندارند به آنها آموزش داده می‌شود.

وی افزود: هدف ما ارائه آموزش های لازم برای ایجاد کننده های مشاغل خانگی است تا برای عرضه محصولات تولیدی نگرانی و دغدغه برای دستیابی به بازار فروش نداشته باشند.

مدیرکل تعاون،‌ کار ورفاه اجتماعی البر در توجیه این موضوع افزود: وقتی فردی محصولی را در حوزه مشاغل خانگی تولید می کند چون از تجربه لازم برخوردار نیست ممکن است در فروش آن دچار مشکل شود، لذا ما برای رفع این مشکل روش های صحیح بازاریابی را به آنها آموزش می دهیم ، ضمن آنکه زمینه ایجاد بازار فروش را برایشان فراهم می کنیم.

فلاح نژاد خاطر نشان کرد  : در مرحله بعد شرایطی را فراهم کردیم که افراد از طریق یکی از سایت‌های بزرگ فروش آنلاین و سایر سازمان‌ها وارد فضای مجازی شوند و محصولات را در بازار فضای مجازی ارائه دهند.

فلاح نژاد تصریح کرد: در واقع این مرکز پکیج کاملی را برای متقاضیان ایجاد مشاغل خانگی فراهم می آورد تا بتوانند با آموزش های لازم فراگیرند و در مسیر توسعه فعالیت هایشان گام بردارند.   

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز با بیان اینکه بیش از ۳۰ غرفه ثابت و متحرک در این مرکز به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: اولویت فعالیت در این مرکز با پیشران‌هایی بوده که در گذشته در حوزه مشاغل خانگی فعالیت داشتند.

وی ابراز کرد: علاوه بر آن تنوع در نوع فعالیت اولویت بعدی فعالیت در این حوزه است که اکنون در حوزه فرش، مواد غذایی، کشاورزی، صنایع‌دستی و تبدیلی در این مرکز مستقر هستند.

فلاح نژاد با بیان اینکه این نمایشگاه دائمی است، متذکر شد: ما یک بسترسازی را فراهم می‌کنیم که در آینده با یک هزینه کمتری با شهرداری به توافق برسیم که این نمایشگاه تداوم داشته باشد.

 

۱۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۸:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |