اخبار

استاندار البرز : حجم بالای اشتغالزایی در اشتهارد بیش از تقاضای کار در استان است

استاندار البرز : حجم بالای اشتغالزایی در اشتهارد بیش از تقاضای کار در استان است
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: یکی از موضوعاتی که شهرک های صنعتی اشتهارد بزودی با آن مواجه می شوند، تامین نیروی کار است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در بازدید از روند تکمیل پروژه گاز بوئین زهرا به کرج و افتتاح یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی کوثر اشتهارد که روز سه شنبه صورت گرفت، افزود: انتقال گاز از خط لوله بویین زهرا به کرج یکی از بزرگترین پروژه های استان و کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس خط لوله ۳۰ اینچی با هدف تامین گاز پایدار برای استان البرز پیش بینی شد و این پروژه با سرعت روند تکمیل را طی کرد.

شهبازی گفت: شبکه توزیع گاز استان البرز بسیار ناپایدار بود و بویژه در ایام سرد سال با چالش هایی مواجه بودیم از این رو از اواخر سال ۹۷ این پروژه کلید خورد تا اسباب آرامش مردم البرز فراهم شود.

وی افزود: فاز اول پروژه رو به اتمام است و تا به این مرحله بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

استاندار البرز گفت: علاوه بر تضمین ۵۰ ساله تامین گاز خانگی و صنعتی استان،  برای راه اندازی نیروگاه های کوچک مشکل تامین گاز داریم که با تکمیل این پروژه، موانع برطرف خواهد شد.

وی همچنین در حاشیه افتتاح یک واحد تولیدی، افزود: بسیار خرسندم که تلاش ها و پیگیری ها به نتیجه رسید و شهرک های صنعتی اشتهارد از ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر خارج شدند.

شهبازی با بیان اینکه ۹۰ واحد صنعتی در شهرک صنعتی کوثر مستقر هستند، گفت: با تحقق این امر بسیاری از واحد‌های تولیدی و صنعتی فعالیت خود را تقویت کرده و یا از سر گرفتند که بواسطه این امر شاهد اشتغالزایی گسترده ای در این شهرک ها هستیم.

وی افزود: در آغاز عملیات اجرایی بسیاری از این واحدها حضور داشتیم و اکنون نیز شاهد راه اندازی آنها هستیم و در مجموع در این دو واحد بیش از دو هزار نفر مشغول به کار می شوند.

۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۲
روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز |