اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز خبر داد: توسعه کسب و کارهای زنان سرپرست خانوار البرز در دستور کار قرار گرفت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز خبر داد: توسعه کسب و کارهای زنان سرپرست خانوار البرز در دستور کار قرار گرفت
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز از اجرای ویژه برنامه ایجاد و توسعه کسب و کارهای زنان سرپرست خانوار استان خبر داد.

بهزاد غفاری در خصوص این اقدام از سوی حوزه فنی و حرفه ای استان گفت : این اقدام در اجرای امضای تفاهم نامه سه جانبه  سازمان آموزش فنی و حرفه ای، وزارت کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در استان  البرز به مرحله اجرا در آمده است.

وی افزود : همچنین بستر برای ارائه آموزش های لازم با هدف ارتقا مهارت های اجتماعی زنان سرپرست خانوار توسط تسهیل گران و تشکیل گروه های مشارکت محلی فراهم شده است و  در هر یک از محله ها، ظرفیت کار گروهی و تیمی در این زمینه مهیا می شود.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان تصریح کرد: در این راستا توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان البرز آزمون های سنجش مهارت برای  زنان سرپرست خانوار سکونت گاه مناطق علی آباد ، زیبا دشت ، حصار و گرمدره استان برگزار شده است تا مقدمات ارائه آموزش ها و ایجاد اشتغال این بانوان سرپرست خانوار مهیا شود.

وی خاطر نشان کرد :  همراه با ارائه آموزش های لازم برای ارتقاء مهارت های اجتماعی توسط تسهیل گران با تشکیل گروه های مشارکت محلی در هر محله، ظرفیت های کار گروهی و تیمی برای زنان سرپرست خانوار فراهم شده است.

غفاری اضافه کرد : همچنین یک دوره آموزشی دوزندگی کیف با چرم طبیعی نیز برای ۱۵ نفر از زنان سرپرست خانوار سکونتگاه غیر رسمی گرمدره  دایر شده است تا زمینه اشتغال آنان فراهم آید.

۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۰۱
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز |