اخبار

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان البرز: فقط ۷ درصد جمعیت البرز روستایی و عشایر هستند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان البرز: فقط ۷ درصد جمعیت البرز روستایی و عشایر هستند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر البرز گفت: هفت درصد جمعیت استان البرز را روستاییان و عشایر تشکیل داده‌اند.

هادی بشیری در این خصوص اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار خانوار روستایی استان تحت پوشش صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند که ۸۰۰ خانوار از آنها به علت فوت، ازکارافتادگی و بازنشستگی سرپرست خانوار در حال استفاده از مزایای این صندوق هستند.

وی با اشاره به این که حدود هفت درصد جمعیت استان البرز را روستاییان و عشایر تشکیل داده‌اند، گفت: ۲۵ درصد از جامعه هدف واجد شرایط تحت پوشش این صندوق قرار دارند.

بشیری تاکید کرد: این صندوق در راستای اجرای اصل ۲۹ قانونی اساسی یعنی برخورداری از تامین اجتماعی برای همه جامعه هدف را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: این صندوق به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است بحث بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر را پیگیری کند.

بشیری با تشریح این که  چه کسانی می‌توانند از خدمات این صندوق بهره مند شوند، افزود: جامعه هدف این صندوق علاوه براین که باید جزئی از جامعه عشایر، روستاییان، شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر، کشاورزان، فعالین مشاغل خانگی و یا فعالین رشته‌های صنایع دستی باشند، باید از ۱۸ تا ۵۰ سال داشته باشند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر البرز گفت: افرادی که مشمول خدمات این صندوق هستند، بر اساس جداول سطوح درآمدی، ۱۵ درصدحق بیمه پرداخت می‌کنند که ۱۰ درصد آن سهم دولت است و پنج درصد باقی مانده را خودشان باید پرداخت کنند.

بشیری اظهار کرد: برای امسال حداقل پرداختی یک فرد ۳۲ هزار و ۵۰۰  تومان و حداکثر آن نیز ۹۵ هزار تومان لحاظ شده است.

۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۹
روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان وعشایر استان البرز |