اخبار

افتتاح همزمان طرح های اشتغال زایی صندوق کارآفرینی امید استان البرز به مناسبت هفته دولت

افتتاح همزمان طرح های اشتغال زایی صندوق کارآفرینی امید استان البرز به مناسبت هفته دولت
طرح بسته بندی و فرآوری مواد غذایی و میوه خشک با ایجاد 6 فرصت شغلی و صرف اعتباری معادل 5 میلیارد ریال در آسارا با همت صندوق کارآفرینی امید البرز در هفته دولت همزمان با طرح های کشوری بصورت ویدیو کنفرانسی افتتاح شد.

جعفر شرفخانی مدیر صندوق کارافرینی امید استان البرز در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت گفت: این طرح به نمایندگی از 6 طرح کارفرمایی افتتاح شد.

وی ادامه داد : برای راه اندازی این طرح ها که در کل 136 فرصت شغلی ایجاد کرده اند، تسهیلاتی برابر 50 میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان البرز در ادامه با اشاره به مزیت رقابتی منطقه  آسارا در البرز گفت: احداث سردخانه ها و کارگاه های بسته بندی و فرآوری، موجب کاهش ضایعات و افزایش سود کشاورزان خواهد شد؛ زیرا این منطقه دارای درختان میوه فراوانی است و حرفه میوه خشک کنی در آسارا بسیار معمول است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از مجری این طرح اشتغال زا در استفاده از ظرفیت بانوان منطقه در این شغل خاطرنشان کرد : 3500 میلیون ریال از تسهیلات برای تجهیزات و 2500 میلیارد برای سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است و ابنیه توسط مجری طرح آماده شده و شامل سالن های بهداشتی برای خشک کردن بهداشتی میوه جات منطقه و سبزیجات کوهی است.

شه حامد مدیر منطقه یک کشوری صندوق کارآفرینی امید نیز در این افتتاحیه به کمبود فرآوری در این منطقه اشاره کرد و به تشریح این روند پرداخت و اظهار امیدواری کرد بتوان این خط تولید را برای گیاهان دارویی نیز استفاده کرد.

اصغر نوراله زاده ، مدیرعامل صندوق کارآفرینی کشور نیز در این مراسم از همت مجری طرح در البرز تقدیر کرد و افزود: مشکلات این بانو باید سریعا حل شود و باید سعی کنیم تنوع تولید در فرآوری ایجاد کنیم.

نوراله زاده همچنین برای پرداخت اعتبارات تکمیلی به این کارآفرین قول مساعد داد و از مدیر منطقه یک کشوری صندوق کارآفرینی امید خواست تا مساعدت های لازم برای این کارآفرین البرزی در مورد دریافت مجوزها و امهال اقساط صورت پذیرد تا وی بتواند با قوت هرچه بیشتر به تولید خود ادامه دهد.

شایان ذکر است : زهره کیائی آسرایی کارآفرین این طرح در البرز در حال طی مراحل دریافت سیب سلامت از وزارت بهداشت است تا بتواند محصول خود را با برند خاص و مشخص به بازار عرضه کند.

 

۹ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۷
روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان البرز |