اخبار

با امضای یک تفاهم نامه در استان البرز ؛ ارتقای توانمندی نیروی کار شهرستان اشتهارد در دستور کار قرار گرفت

با امضای یک تفاهم نامه در استان البرز ؛ ارتقای توانمندی نیروی کار شهرستان اشتهارد در دستور کار قرار گرفت
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از انعقاد تفاهم نامه توسعه آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کار آفرین متناسب با نیاز بازار کار در شهرستان اشتهارد ،فی مابین مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشتهارد و قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان البرز خبر داد.

بهزاد غفاری در نشست عقد تفاهم نامه گفت : این تفاهم نامه به امضای رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشتهارد و جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان البرز در جهت تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر محور قرار دادن رشد بهره وری در اقتصاد جامعه امضا شد.

وی ادامه داد : بسترسازی در ایجاد رقابت بین استان ها،  بکارگیری ظرفیت ها و قابلیت های متنوع در جغرافیای مزیتی منطقه اشتهارد، گسترش دانش، مهارت و ارتقای توانمندسازی سرمایه های انسانی به ویژه در جوامع روستایی، عشایری و مناطق محروم و استفاده از توان بالقوه قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان در توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق محروم و کمک به بهبود وضع معیشت روستائیان و ساکنان مناطق کم برخوردار از موارد مورد تاکید در این تفاهم نامه است.

غفاری مزایای این همکاری مشترک را بر شمرد و افزود : با اجرای این تفاهم نامه ، فراخوان، شناسایی و سازماندهی آموزش و مشاوره شغلی و شناسایی نیازهای آموزشی جامعه هدف در دستور کار قرار خواهد گرفت و در این راستا برای روستاییان دوره های آموزش فنی و حرفه ای برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان  خاطر نشان کرد : ارایه مشاوره و هدایت شغلی، جهت ثبت نام  روستاییان در  دوره های آموزش های مهارتی و ارائه گواهینامه معتبر در صورت موفقیت در آزمون و هماهنگی با دستگاه های اجرایی و مسوولان شهرستان اشتهارد جهت شناسایی ظرفیت های بالقوه موجود در منطقه با هدف استفاده بهینه از آموزش های مهارتی منطبق با قابلیت های شناسایی شده از جمله تعهدات طرفین در این تفاهم نامه عنوان شده است.

وی یاد آور شد : سه شهرک صنعتی بزرگ استان البرز با حدود ۲ هزار و۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی  در شهرستان اشتهارد فعالیت دارند که می توانند در این خصوص از آموزش های مهارتی برخوردار شوند.

 

۲۰ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۴
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز |