اخبار

اعطای تسهیلات ۳۵۰ میلیارد تومانی بانک توسعه تعاون البرز در بخش اقتصاد و تولید

اعطای تسهیلات ۳۵۰ میلیارد تومانی بانک توسعه تعاون البرز در بخش اقتصاد و تولید
مدیر بانک توسعه تعاون در استان البرز با تاکید بر حمایت از اقتصاد مقاومتی گفت : طی دو سال اخیر بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در بخش اقتصاد و تولید اعطا شد که در این میان در بحث اشتغال پایدار روستایی و عشایری تعداد ۱۳۲ فقره طرح به میزان ۳۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

علی غیاثی در نشست به مناسبت دوازدهمین سالروز تاسیس بانک توسعه تعاون، این مناسبت  را به فعالان بخش توسعه تعاون استان تبریک گفت و اظهار کرد : بانک توسعه تعاون کاملا دولتی است که با هدف ارتقاء و توسعه بخش تعاون تاسیس شده و افزایش سهم تعاونی ها از ۵درصد فعلی به ۲۵درصد اقتصاد ملی را دنبال می کند.

وی با تاکید بر حمایت توسعه بخش تعاون، گفت : این بخش متشکل از تمامی تعاونی ها، اتحادیه ها، اعضا تعاونی است لذا با فرض این که اکثر مردم عضو یک تعاونی فعال همچون سهام عدالت، مسکن مهر، تعاونی های تولیدی و مصرفی هستند لذا همگی شامل این بخش خواهند بود.

غیاثی با اشاره به عملکرد فعالیت و خدمات بانک توسعه تعاون، ادامه داد: از سال ۹۸ تا کنون بالغ بر ۲هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده که از این مبالغ ۵۰۷ فقره به مبلغ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان به شرکت ها و اشخاص حقوقی پرداخت شد و به اشخاص حقیقی حدود ۷ هزار ۷۰۰ عضو حقیقی به میزان ۵۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با عنوان اینکه در بخش صنعت و معدن به ۳ هزار و ۱۸۸ طرح شامل اشخاص حقیقی و حقوقی، تسهیلات داده شده، ادامه داد: در بخش کشاورزی با ۱۹۶ فقره تسهیلات جمعا به مبلغ ۹۰ میلیارد تومان، در بخش صنعت و معدن به میزان هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، در بخش خدمات و  بازرگانی با ۴هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات، مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان، در بخش مسکن با ۳۱۳ فقره تسهیلات به میزان ۳۲۵ میلیارد تومان و در سایر بخش ها با ۹ فقره به میزان ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی در ارتباط با توزیع پرداخت گفت: معرفی شدگان سازمان بهزیستی به میزان ۱۰۷ فقره تسهیلات جمعا ۴میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، معرفی شدگان کمیته امداد به تعداد ۱۳۷ فقره جمعا ۶ میلیارد تومان و معرفی شدگان بنیاد شهید نیز ۵۶ فقره تسهیلات به میزان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیر بانک توسعه تعاون استان البرز با اشاره به پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان گفت: طی ۲ سال اخیر، تعداد ۴۸۴ فقره به میزان ۲۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با عنوان اینکه ۲ سال گذشته به دلیل شیوع کرونا و تحریم و فشار اقتصادی شرایط مالی کشور سخت و دشوار بود گفت: در بخش مشاغل خانگی تعداد ۲۸۲ فقره تسهیلات به میزان ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و در بخش نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین به تعداد ۷۱۷ فقره تسهیلات به میزان ۳۰۵ میلیارد تومان پرداخت شد.

غیاثی به اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: در زمان شیوع کرونا بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارایه شده که در این میان در بحث اشتغال پایدار روستایی و عشایری تعداد ۱۳۲ فقره طرح به میزان ۳۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.

وی افزود: برای ایجاد و توسعه ۱۴ طرح طبق تبصره ۱۸، جمعا به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات و در سایر موارد هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان ارقام پرداخت این بانک را تشکیل داده است.

۱۹ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۲
روابط عمومی بانک توسعه تعاون استان البرز |