اخبار

زمینه اشتغال ۲۰ هزار نفر در صندوق کارآفرینی امید البرز ایجاد شد

زمینه اشتغال ۲۰ هزار نفر در صندوق کارآفرینی امید البرز ایجاد شد
مدیر صندوق کارآفرینی امید البرز گفت: طی ۸ سال اخیر این صندوق با اعطای ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در استان، توانست زمینه ایجاد ۲۰ هزار شغل را فراهم کند.

جعفر شرفخانی با اشاره به عملکرد صندوق کارآفرینی امید البرز گفت: از سال ۹۲، تسهیلات این صندوق بر اساس قرض الحسنه و با کارمزد ۴ درصد و اقساط بلندمدت برای جوانان جویای کار، زمینه را طوری فراهم کرد تا افرادی که بانک پذیر نیستند و گردش مالی خوبی ندارند، بتوانند با طرح توجیهی مناسب از مزایای تسهیلات کم بهره، برخوردار شوند.

وی با تاکید بر این که هدف از تسهیلات صندوق ،ایجاد اشتغال و تولید است، تصریح کرد: تمرکز تسهیلات صندوق بیشتر از اشتغال خدماتی، بر روی صنعت و تولید است لذا متقاضیان با طرح توجیهی قابل قبول می توانند از این امکان استفاده کنند ضمن اینکه در بخش خدمات نیز اگر توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد برای پرداخت تسهیلات قابل قبول است.

 این مدیر استانی در ادامه این نشست به تفاهم نامه های منعقد شده با دستگاه های اجرایی استان اشاره کرد و افزود : به منظور اشتغال زندانیان و رها یافتگان از اعتیاد، تسهیلات صندوق کارآفرینی امید کمک می کند که این افراد با امید به زندگی بعد از رهایی ادامه دهند.

شرف خانی از ۳۰۰ فقره تفاهم نامه استانی یاد کرد و گفت: به منظور آموزش و معرفی برخی از نیازمندان و یا زنان سرپرست خانوار به خصوص آنهایی که تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی هستند تسهیلات پرداخت می شود که عمدتا این دو دستگاه اجرایی ضمانت پرداخت را بر عهده می گیرند.

وی اظهار کرد: در ۸ سال اخیر با وجود ۳۰ نیروی فعال در صندوق، حدود ۱۸ هزار پرونده پرداخت تسهیلات به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان در استان البرز ثبت گردید که منجربه ایجاد ۲۰ هزار شغل شده است و این شرایط به قدری اهمیت داشت که علاوه بر اعتبار استانی، مازاد اعتبار سایر استان ها در البرز جذب شد.

شرف خانی در مورد ضمانت تسهیلات گفت : ضمانت کسر از حقوق کارمندان یکی از مشکلاتی است که برای دریافت تسهیلات از تمام بانک ها پیش می آید و در راستای برطرف کردن این مشکل صرفا ضمانت کارمند لازم نیست بلکه ضمانت فعال در بازار و املاک روستایی نیز مورد قبول خواهد بود.

وی گفت: منابع صندوق از محل بازگشت اقساط تامین می شود و با وجودی که تسهیلات با سود ۴درصد ارائه می شود اما ضمانت پرداخت مشتری باعث ارائه ۹۶درصدی تسهیلات به مشتریان صندوق شده است علاوه بر اینکه تا کنون در هزینه های جاری صندوق دچار مشکل نشده ایم.

۱۹ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۰
روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان البرز |