اخبار

مدیرکل بهزیستی استان البرز : استفاده از سازوکارهای فرهنگی در البرز در مواجهه با پدیده های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است

مدیرکل بهزیستی استان البرز : استفاده از سازوکارهای فرهنگی در البرز در مواجهه با پدیده های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است
مدیرکل بهزیستی استان البرز در نشست با حوزه فرهنگی این اداره کل گفت : مهمترین و اثرگذارترین امر در مواجهه با پدیده های اجتماعی در استان استفاده از سازوکارهای فرهنگی است.

اسدالله حیدری در این نشست اظهار کرد : حوزه فرهنگی یکی از حوزه های اساسی در سازمان بهزیستی است و هر موضوعی از امر به معروف و نهی از منکر گرفته تا اهداف عالیه سازمان باید از طریق امور فرهنگی پیش برده شود و همه پروژه های اجتماعی در سازمان بهزیستی باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

وی افزود : مهمترین و اثرگذارترین امر در مواجهه با پدیده های اجتماعی استفاده از سازوکارهای فرهنگی است و باید مقابله فرهنگی را با فرهنگ سازی صحیح پاسخ گفت زیرا در عصر حاضر ایجاد محدودیت و اعمال خشونت و پاسخ های انعطاف ناپذیر در قبال آسیب های اجتماعی چاره ساز نخواهد شد.

مدیرکل بهزیستی تاکید کرد : از این رو دانش و تجربه موجود در خصوص مسائل و موضوعات اجتماعی حاکی از آن است که مقابله موفق با هر پدیده شوم فرهنگی باید سبقه فرهنگی داشته باشد.

 وی  افزود: متاسفانه در شرایط کنونی مسائلی مانند محدودیت شدید امکانات مانع از مواجهه فرهنگی با موضوعات اجتماعی به صورت عملی شده است و این امر مستلزم ردیف اعتبارات و سرمایه گذاری مالی است که نیاز است این موضوعات در سطح کلان دیده و حل و فصل شود.

حیدری در ادامه با تاکید بر این که برای اجرای برنامه های فرهنگی نیاز به مشارکت و همکاری تمامی حوزه های بهزیستی است اظهار داشت :به عنوان مثال در حوزه معاونت اجتماعی تاکید بر انجام کار فرهنگی روی فرزندان مراکز شبه خانواده به عنوان با اهمیت ترین و اثرگذارترین اقدام فرهنگی به شمار می‌رود و یا در حوزه معاونت پیشگیری که رسالت پیشگیری از آسیب های اجتماعی را بر عهده دارد برای دستیابی به این مهم باید بتواند راهکار فرهنگی ارائه دهد و نیازمند تاکید بر اشاعه امور فرهنگی در مراکز تجمعی معتادین است ، بنابرین لازم است حوزه های تخصصی تا حد توان و بدون این که به فعالیت های تخصصی شان آسیبی برسد وظایف و تکالیف قانونی خود در حوزه مسائل فرهنگی را انجام دهند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگی بهزیستی استان البرز تا کنون بسیار موثر عمل کرده و در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر در سطح کشور شده است و قطعا موفقیت به دست آمده ناشی از همکاری سایر حوزه های تخصصی نیز بوده است.

همچنین در این جلسه مقرر شد به مناسبت عید غدیر با برگزاری اردوهای جهادی ،ویزیت رایگان و ارائه خدمات بهداشتی توسط همکاران پزشک شاغل در سازمان بهزیستی و داوطلبان در مناطق محروم استان صورت پذیرد و توزیع هدایا و اسباب بازی های تهیه شده توسط خیرین استان نیز در میان کودکان برگزیده مناطق محروم انجام شود.

۹ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۳۴
روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز |