اخبار

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز در شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان : تعاون در بخش اقتصاد نیازمند حمایت است

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز در شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان  : تعاون در بخش اقتصاد نیازمند حمایت است
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی البرز از بخش تعاون به عنوان‌ نماد مردمی سازی اقتصاد نام برد و موفقیت در حد انتظار در این زمینه را مستلزم‌ حمایت ویژه همه نهاد ها و دستگاه های اجرایی دانست.

حسین فلاح‌نژاد پیش از ظهر سه‌شنبه در جلسه تجلیل از تعاونی‌های برتر استان که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار کرد: جمعی از منتخبان بخش تعاون در قالب جشنواره تعاونی‌های برتر استان در این جلسه حضور دارند که در طول یک فرایندی که شاید بیش از سه ماه طول کشیده تعدادی از تعاونی‌ها در سامانه هوشمند بخش تعاون ثبت نام و مواردی را پیوست کردند.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط کمیته داوران، این تعاونی‌ها به عنوان تعاونی‌های برتر استان در بخش‌های مختلف به مناسبت هفته تعاون انتخاب شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه بیش از یک هزار و ۸۰ تعاونی فعال در استان وجود دارد، تصریح کرد: این تعاونی‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله مسکن، خدمات، کشاورزی و صنعت مشغول ارائه خدمت هستند.

وی بیان کرد: بخشی از اقتصاد که به دو بخش اقتصاد دولتی و خصوصی تقسیم شده، توسط این تعاونی‌ها در حوزه راهبری هدایت می‌شوند.

فلاح نژاد خاطرنشان کرد: در سایه تعاملی که بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتاق تعاون وجود دارد، با وجود اینکه مسائلی که در حوزه تعاون وجود دارد به خوبی مدیریت می‌شود.

تشکیل کمیته رسیدگی به مشکلات تعاونی‌های مشکل‌دار

وی با بیان اینکه در این راستا کمیته‌ای با عنوان کمیته رسیدگی به مشکلات تعاونی‌های مشکل‌دار در زمینه پیش‌بینی پیشگیری و حل مسائل تشکیل شده است، گفت: این کمیته هر چهارشنبه با تشکیل جلسه، تعاونی‌ها در آن مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز اظهار کرد: آنچه به عنوان رویکرد تعاون در حوزه وزارت متبوع و تشکلات تعاونی‌ها در سال جاری جز اهداف بوده آغاز و در حال انجام است و اجرای سیاست برون سپاری تعاونی‌ها در دستور کار اداره تعاون و وزارت خانه است.

وی بیان کرد: تقویت سامانه‌های بخش تعاون، اهمیت آموزش در حوزه تعاونی‌ها، همکاری و حمایت از برنامه تولید مسکن کارگری در قالب بخش تعاون از دیگر برنامه‌های در دستور کار است.

فلاح‌نژاد با بیان اینکه گاهاً در برخی استان‌ها تجمعاتی در حوزه کارگری وتعاون وجود دارد، متذکر شد: اما در استان البرز این مسئله به خوبی مدیریت شده و امیدواریم با حمایت‌های استاندار البرز شاهد رشد و بالندگی البرز باشیم.

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |