اخبار

امضای تفاهم همکاری میان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و مرکز توسعه مشاغل خانگی البرز

امضای تفاهم همکاری میان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و مرکز توسعه مشاغل خانگی البرز
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان البرز از امضای نفاهم نامه همکاری فی مابین این صندوق و مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی استان البرز خبر داد.

هادی بشیری در خصوص این تفاهم نامه گفت : این تفاهم نامه در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی و تحقق اهداف وبرنامه‌های دولت در خصوص تامین و گسترش پوشش نظام تامین اجتماعی در حمایت از اقشار زحمتکش جامعه به ویژه روستاییان، عشایر، کشاورزان و... به منظور برخورداری شاغلین حوزه مشاغل خانگی استان البرز که فاقد پوشش بیمه اجتماعی هستند، منعقد شده است.

وی افزود : با انعقاد این تفاهم نامه جامعه هدف مذکور می‌تواند از مزایا و تعهدات بلند مدت بیمه‌های اجتماعی درخصوص بازنشستگی، پیری، از کارافتادگی کلی، فوت و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای و همچنین استفاده از ظرفیت‌ها و توانمدی‌های مشترک برخوردار شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان البرز ادامه داد : با انعقاد این تفاهم نامه زمینه همکاری مشترک بین جهاد دانشگاهی استان البرز و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل استان بیش از پیش فراهم می آید.

وی با اشاره به مفاد این تفاهم نامه اظهار کرد : از محورهای مهم این تفاهم نامه می توان به توسعه بیمه اجتماعی جهت برخورداری از خدمات، مزایا و تعهدات بلند مدت بیمه ‌های اجتماعی برای شاغلین حوزه مشاغل خانگی استان که حائز شرایط بهره مندی هستند اشاره کرد.

بشیری  با بیان اهداف این تفاهم نامه مشترک خاطر نشان کرد : علاوه براین، اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، شناسایی، معرفی، جذب کلی مشمولین، استفاده از ظرفیت‌های مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی استان البرز جهت توسعه بیمه اجتماعی برای مشمولین از مهمترین اهداف این تفاهم نامه است.

 

۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۳۴
روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان،کشاورزان و عشایر استان البرز |