اخبار

مدیرکل بهزیستی استان البرز: اورژانس اجتماعی خط مقدم خدمات بهزیستی البرز است

مدیرکل بهزیستی استان البرز: اورژانس اجتماعی خط مقدم خدمات بهزیستی البرز است
مدیرکل بهزیستی استان البرز در بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان کرج گفت : اورژانس اجتماعی به عنوان خط مقدم بهزیستی البرز فعالیت می کند و با توجه به این که در حال حاضر ابرچالش کشور ما مسائل اجتماعی است کار این اورژانس برای مردم و مسئولین بسیار با اهمیت است.

اسدالله حیدری در دیدار با کارکنان اورژانس اجتماعی شهرستان کرج  ضمن تقدیر از  اقدامات این کارکنان اظهار کرد: حساسیت بالای کار اورژانس اجتماعی، میزان انتظار بالای مردم و توقعات سیستم اداری منجر به ارزشمندی و حساسیت این فعالیّت شده است و امیدوارم بر مشکلات و دشواری های موجود فائق آیید و بتوانید هدف اصلی نظام اداری که همان رضایت مندی و خدمت به مردم است را محقق نمایید.

مدیرکل بهزیستی البرز اضافه کرد: در ایام شیوع بیماری کرونا در جلساتی که برگزار می شد گویی کار بهزیستی در کار اورژانس اجتماعی خلاصه شده بود و موضوع عملکرد اورژانس از قبیل اقدامات و فعالیت ها و سطح رضایت ارباب رجوع برای مسئولین استانی بسیار با اهمیت بود و پیگیر مسائل آن بودند.

وی افزود: بر اساس گزارشات دریافتی از عملکرد اورژانس اجتماعی رضایت نسبی وجود دارد و کارمندان این حوزه نهایت سعی و تلاش خود را می کنند، از شما می خواهم اهمیت کار خود را دست کم نگیرید چرا که اورژانس اجتماعی به عنوان خط مقدم بهزیستی است .

حیدری اظهار داشت: لازم است کارکنان اورژانس اطلاعات و دانش خود را بروز کنند چرا که مواجهه با مسائل اجتماعی زمانی می تواند موفقیت آمیز باشد که کارکنان مجهز به اطلاعات و دانش روز باشند، بنابرین معاونت اجتماعی استان باید آموزش را در راس کار خود قرار دهد تا هر لحظه کارکنان این حوزه متفاوت با لحظه قبل باشند چرا که مرتباً آسیب های اجتماعی جدیدی در جامعه خلق می شود و در صورتی که مواجهه با این آسیب ها عالمانه نباشد نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت، کما این که مداخله افراد ناوارد، نابلد و فاقد سواد کافی کار را بحرانی تر خواهد کرد.

وی افزود: کار اورژانس اجتماعی پیچیده است به پیچیدگی ماهیت انسان، لذا در این عرصه کسی می تواند موفق عمل کند که ضمن برخورداری از دانش لازم از زیرکی و کیاست کافی برخوردار باشد و مواجهه ای سازنده داشته باشد.

حیدری در خصوص شرایط استخدامی کارکنان اورژانس اظهار داشت: در حال حاضر این شرایط نگران کننده است و مسئولین کشوری پیگیر این موضوع هستند. امیدواریم روزی برسد که هیچ نیروی بلاتکلیفی در اورژانس شاغل نباشد چرا که مسئولین به این نتیجه رسیده اند که مواجهه مؤثر با آسیب های اجتماعی مستلزم این است که نیروهای شاغل در اورژانس یا فوریت های اجتماعی به آرامش شغلی رسیده باشند و در غیر این صورت وجود تنش روحی روانی اجازه نمی دهد یک مددکار یا روانشناس موفق باشند و نخواهند توانست مسائل اجتماعی را مدیریت کنند از این رو امیدواریم مشکلات کارکنان اورژانس به قید فوریت حل شود و مایه دلگرمی شان باشد.

در پایان مدیرکل بهزیستی استان از بخش های مختلف مرکز اورژانس اجتماعی نجات استان شامل خط تلفن ۱۲۳، واحد مداخله در بحران های فردی و خانوادگی و همچنین خدمات سیار اورژانس اجتماعی بازدید کرد.

 

۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲
روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز |