اخبار

اولین جلسه شورای راهبری مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز برگزار شد.

اولین جلسه شورای راهبری مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز برگزار شد.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز در اولین جلسه شورای راهبری مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان البرز گفت : در راستای تفاهم نامه همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور توانمندسازی و مهارت افزایی زندانیان در دستور کار اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز قرار گرفت.

بهزاد غفاری مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای البرز در این نشست که با حضور مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان برگزار شد به تبیین دستورالعمل تشکیل شورای راهبری مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان پرداخت و اظهار کرد : این نشست در راستای توسعه همکاری های فی مابین و همچنین ایجاد اولین مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی در زندان های استان البرز برگزار شده است و امیدواریم بتوانیم در این نشست اقدامات ارزنده ای برای اشتغال و مهارت آموزی زندانیان انجام دهیم.

غفاری افزود :نیازسنجی،برنامه ریزی، اجرای مشاوره و مهارت آموزی، نظارت و پایش فرآیندهای آموزش فنی و حرفه ای و مشاوره شغلی- آموزشی متناسب با بازار کار زندانیان در سطح استان با هدف توانمند سازی جهت ارتقاء اشتغال پذیری آنان در دوران محکومیت و پس از آزادی و بازدارندگی از ارتکاب مجدد جرم، بازاجتماعی نمودن و تربیت مهارتی و هدایت استعداد فکری و فنی زندانیان در جهت رسیدن به خودباوری و همچنین ایفای نقش موثر و مفید در خانواده و جامعه از مهمترین اهداف این دستورالعمل است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز همچنین راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان را باعث ایجاد فرصت آموزشی فنی و مهارتی برای زندانیان دانست و خاطر نشان کرد: زمینه اشتغال و کسب درآمد زندانیان و فعالیت در محیط کار واقعی برای آنان از طریق راه اندازی این مرکز فراهم خواهد شد.

در ادامه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان البرز نیز به هدفگذاری سال ۱۴۰۰ برای اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان استان اشاره و ابراز امیدواری کرد با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز، از طریق امر مهارت آموزی که پیش نیاز ایجاد اشتغال پایدار می باشد، به اهداف برنامه ریزی شده است یابیم.

وی همچنین خواستار برگزاری دوره های کوتاه مدت و تسریع در ایجاد و راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان در استان شد.

۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۸
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز |