اخبار

ارائه 5 هزار و 794 نفر دوره آموزش مهارتی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز

ارائه 5 هزار و 794 نفر دوره آموزش مهارتی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از ارائه 5 هزار و794 نفر دوره آموزش مهارتی در استان در سه ماهه اول سالجاری خبر داد.

بهزاد غفاری  ضمن تشریح عملکرد آموزشی بخش دولتی و غیر دولتی در این سازمان در استان گفت : آموزش های فنی و حرفه ای بستری برای تربیت نیروی متخصص و کارآفرین در راستای جهش و رونق تولید و اشتغال است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز تأکید کرد: توانمندسازی نیروی انسانی عامل اصلی بهره وری نیروی کار، کاهش ضایعات و افزایش تولیدات و در نهایت تحقق شعار مقام معظم رهبری است و آموزش های مراکز آموزشی این اداره کل با محوریت توانمندسازی نیروی کار استان با هدف تحقق اهداف مذکور انجام می شود.

وی اظهار داشت: این اداره کل، آموزش های مهارتی را در دو بخش دولتی و غیردولتی با بهره گیری از مربیان مجرب و امکانات و تجهیزات کارگاهی، مطابق با استانداردهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خوشه های صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر ارائه می دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در تشریح عملکرد آموزشی سه ماهه نخست امسال گفت: در بخش های دولتی در مراکز ثابت شهری یک هزار و 795 نفر دوره، جوار دانشگاهی 9 نفر دوره در راستای مهارت افزایی دانشجویان، در بخش پادگان 97 نفر دوره در راستای تفاهم نامه با نیروهای مسلح و افزایش مهارت سربازان وظیفه، روستا 124 نفر دوره با هدف توانمندسازی روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها، زندان 548 نفر دوره جهت کمک به بازگشت آنها به جامعه و ادامه زندگی سالم، سیار شهری 128 نفر دوره، صنایع و صنوف 701 نفر دوره با هدف ارتقاء مهارت شاغلین و افزایش کیفیت تولیدات داخلی، عشایری 17 نفر دوره، مهارت آموزی در محیط کار واقعی 114 نفر دوره، سکونت گاه های غیر رسمی (حاشیه نشینی شهرها ) 188 نفر دوره و در مجموع 3هزار و 721هزار نفر در خوشه های صنعت ، خدمات ، فرهنگ و هنر و کشاورزی از آموزش های رایگان مهارتی بهره مند شدند.

بهزاد غفاری همچنین با اشاره به فعالیت بیش از 400 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان برای توانمند سازی اقشار مختلف، عملکرد این آموزشگاه ها که تحت نظارت این اداره کل فعالیت می کنند را در مدت سه ماهه نخست امسال بالغ بر 2هزار و 73 نفر دوره اعلام کرد.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا، همه آموزش‌ های فنی و حرفه‌ای به صورت محدود و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی ارائه شده است.

۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۱۷
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز |