اخبار

مدیرکل وصول حق بیمه صندوق بیمه کشاورزان روستائیان و عشایر کشور در استان البرز :

تفویض بخشی از وظایف صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان به دفاتر مدیریت استان ها و کارگزاری ها

تفویض بخشی از وظایف صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان به دفاتر مدیریت استان ها و کارگزاری ها
مدیر کل وصول حق بیمه و حساب های انفرادی صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر کشور در جلسه با مدیریت و کارگزاران استان البرز از واگذاری برخی امورات بیمه گری به استان ها پس از انجام آموزش‌های مقدماتی خبر داد.

سجاد طاهری در نشست تخصصی مشورتی با کارگزاران استان البرز، گفت: استان البرز درسال 1399 رتبه فرا برتر را در شاخص عملکردی کشور کسب کرد، قطعا این مهم جز در سایه یک برنامه‌ریزی مدون و هدفمند مدیریت استان و به ویژه زحمات کارگزارن محقق نمی‌شد.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز استان البرز تا پایان اردیبهشت ماه جزء استان های پیشرو بوده و 81درصد از سهمیه تکلیفی ابلاغ شده به این استان میسر شده است که این نشان از برنامه ریزی موجود در استان است .

طاهری تاکید کرد: ساختار کارگزاری ها ارتباط مستقیم با میزان موفقیت صندوق در هر استان دارد هر چقدر این ساختار منسجم تر و با برنامه حرکت کند به همان میزان شاخص‌های آماری رشد و توسعه خواهد داشت.

وی کار در صندوق را معنوی دانست و گفت: کار در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان ، کشاورزان و عشایر قبل از اینکه یک کار اداری باشد یک وظیفه اخلاقی و اجتماعی است ،به نظر من بالاترین وظیفه در صندوق این است که ما نقش و جایگاه خود را بهتر بشناسیم، تا بتوانیم آینده تعدادی از  افراد و اقشار که نقش پررنگی در چرخه اقتصاد کشور دارند و همیشه مورد تایید مقامات و مسئولین بوده‌اند را تحت تاثیر قرار دهیم و ما باید گوش شنوا برای شنیدن صدای این قشر باشیم و این یکی از بزرگترین افتخارات ما خواهد بود.

طاهری افزود : بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ، کوتاه ترین، کم هزینه‌ترین و مطمئن‌ترین مسیر برای خدمت به این اقشار است یعنی هر آنچه که قرار است دولت با هزینه بسیار زیادی برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به این سطح از جامعه داشته باشد از طریق صندوق میتواند با خدمات خود این مسیر را خیلی مطمئن طی کند .

وی درخصوص عملکرد حضور شش ماهه خود در اداره کل وصول حق بیمه و  حساب های انفرادی نیز گفت: ما در اداره کل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی رویکردمان به گونه‌ای بوده که تمامی فعالیت‌هایی را که می‌تواند برای بهبود عملکرد استان‌ها و کارگزاران مثمر ثمر باشد تفویض نماییم.

طاهری با اشاره به جلسات متعدد برگزار شده با بانک ملت، کمیته امداد و سازمان راهداری گفت‌: اضافه شدن بانک ملت به درگاه‌های پرداخت حق بیمه انحصار در بانک عامل را تا حدودی برطرف کرده است، انشالله 400 الی 500 دستگاه پوز بی سیم به کارگزاران ارائه خواهد شد.

وی افزود: کارگروهی را تشکیل دادیم که بیش از 20 جلسه با معاونت و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی ( ره ) داشته‌اند و یکی از اتفاقات خوب این جلسات این بوده که مددجویان کمیته امداد بتوانند به سطوح درآمدی بالاتر ارتقاء یابند .

طاهری در ادامه با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با سازمان راهداری گفت:  یکی از دستاوردهای این تفاهم نامه حذف فرم معاینات پزشکی برای رانندگان هنگام ثبت نام در سامانه سبا بوده که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه این دسته از مشمولین صندوق خواهد بود.

 در ادامه این جلسه هادی بشیری مدیر صندوق استان البرز ضمن قدردانی از حضور مدیرکل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی صندوق کشور و هئیت همراه گفت: ما به عنوان مدیریت استان البرز و مجموعه کارگزاران استان آماده انجام کلیه امورات بیمه‌ای قابل تفویض به استان ها هستیم  و با واگذاری این امورات می‌توانیم خدمات بهتر، سریعتر و مطلوب تری به ذی نفعان ارائه دهیم.

بشیری با اشاره به اهمیت جایگاه کار کارشناسی در صندوق  گفت: با حضور  طاهری در اداره کل وصول حق بیمه و نام نویسی و درگیر شدن بیشتر همکاران با کار کارشناسی شاهد تعاملات بیشتر بین استان ها و کارشناسان  این حوزه هستیم که در نهایت این تعاملات  به نفع جامعه هدف صندوق خواهد بود .

۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۱۱
روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان وعشایر استان البرز |