اخبار

همکاری مشترک بهزیستی البرز و ندامتگاه قزلحصار در خصوص ارتقا سلامت اجتماعی جامعه هدف

همکاری مشترک بهزیستی البرز و ندامتگاه قزلحصار در خصوص ارتقا سلامت اجتماعی جامعه هدف
مدیرکل بهزیستی استان البرز از همکاری مشترک فی مابین این اداره کل و ندامتگاه قزلحصار در خصوص ارتقا سلامت اجتماعی، حمایت از خانواده های آسیب دیده و کاهش جرم در استان خبر داد.

اسدالله حیدری در نشست مشترک با مدیر ندامتگاه قزلحصار در راستاي ارتقاء سلامت اجتماعی و بهبود خدمت رسانی به جامعه هدف در خصوص همکاری مشترک این دو نهاد گفت: سازمان زندان ها و سازمان بهزیستی دارای ماموریت های مشترکی هستند که با هدف حمایت از خانواده های آسیب دیده و همچنین کاهش جرم در جامعه می توانند همکاری های موثری با یکدیگر داشته باشند.

وی افزود : از آنجا که حیطه کار بهزیستی و ندامتگاه ها به یکدیگر مرتبط هست ، هر دو سازمان معضلات و مشکلات اجتماعی را با دید مددکاری بررسی می کنند و هدف مشترکی که همان ارتقاء و بهبود زندگی شهروندان جامعه است دنبال می کنند ، بنابراین در خصوص همکاری های فی مابین و خدمات بهزیستی به زندانیان در عرصه آموزش و تعلیم، بهزیستی البرز آمادگی دارد در ارائه آموزش های تخصصی به مربیان ندامتگاه که نیاز به آموزش دارند هماهنگی لازم را انجام دهد.

 حیدری در ارتباط با طرح موضوع انجام بازدید از ندامتگاه قزلحصار به منظور پیگیری امور جامعه هدف بهزیستی که ساکن در ندامتگاه هستند، افزود: به منظور ارائه خدمت رسانی هماهنگی های لازم از جانب بهزیستی صورت خواهد گرفت و مطلوب است آماری از جمعیت موجود جامعه هدف خود در زندان داشته باشیم و خدمات ویژه ای برای ایشان در نظر بگیریم و وضعیت آنها را در جامعه ی کوچکتری مانند ندامتگاه رصد کنیم.

مدیرکل بهزیستی البرز در ادامه افزود : گاهی مشکلات و چالش های اجتماعی موجود منجر به واکنش های مخاطره آمیز و دردسرساز می شود و به همین منظور بهزیستی با اعتقاد به این که مدیریت زندان ها امر بسیار دشواری است، در کنار مسئولین ندامتگاه خواهد بود و جهت هرگونه همکاری اعلام آمادگی می نماید.

حیدری افزود: همچنین با توجه ماموریت های مشترک این دو نهاد در حوزه خانواده و آسیب های اجتماعی ، افزایش این تعاملات می تواند موجب ارتقاء سلامت اجتماعی جامعه شود.

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: در حال حاضر به علت فقر اقتصادی و تحریم های ظالمانه شاهد تحمیل بی سابقه ترین فشارهای اقتصادی به مردم عزیز کشورمان هستیم که این موضوع افزایش بزهکاری، تعداد مجرمین، مراجعه به زندان ها و دادگاه ها را به دنبال داشته است.

وی ابراز داشت: در مورد جامعه هدف بهزیستی نیز این سیر صعودی مراجعه ، مشاهده می شود به طوری که به رغم این که طی دو سه سال اخیر پذیرش به صورت صد درصدی بود و بهزیستی به محض مراجعه روزانه مددجویان اقدام به تشکیل پرونده می کرد در حال حاضر این افزایش روز افزون موجب شده تعداد متقاضیان دریافت خدمات بهزیستی به بیش از ۱۰ هزار نفر پشت نوبت برسد ، اما با این حال بهزیستی با تمام قوا آماده خدمت رسانی در راستای کاهش مشکلات و آلام کلیه آحاد جامعه است.

۶ خرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۵۸
روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز |