اخبار

۳۲ میلیارد ریال مشارکت و همدلی خیرین البرزی در پویش ضیافت همدلی

۳۲ میلیارد ریال مشارکت و همدلی خیرین البرزی در پویش ضیافت همدلی
مدیر کل بهزیستی استان البرز از تداوم روند همدلی مردم مومن البرزی و ارائه کمک رسانی به مددجویان نیازمند در قالب پویش ضیافت همدلی به میزان 32 میلیارد ریال خبر داد.

اسدالله حیدری در خصوص این پویش و مشارکت مردم خیر استان  اظهار کرد : محور فعالیت ‌های این پویش مشارکت نقدی و غیرنقدی، تأمین معیشت، تهیه غذای گرم، تهیه وسایل بهداشتی، درمانی و دارویی، تامین هزینه های درمانی، تهیه جهیزیه، آزادی زندانیان و سایر موضوعاتی از قبیل را شامل می‌شود.

مدیرکل بهزیستی البرز در خصوص کمک‌های جمع آوری شده تا کنون گفت : مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی جمعاً به ارزش ۱۶ میلیارد ریال که توسط مراکز دولتی جمع آوری شده و شامل مواردی از قبیل تعداد ۹۰۰۰ پرس غذای گرم، تهیه افطاری برای ۳ هزار نفر، بسته های معیشتی به تعداد ۲ هزار بسته، بسته‌های بهداشتی به تعداد ۸۰۰ بسته، لوازم خانگی شامل دو دستگاه اجاق گاز و یک دستگاه ماشین لباسشویی است.

وی در خصوص مشارکت نقدی و غیرنقدی مؤسسات خیریه افزود :  تا کنون جمعاً مبلغ ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سهم مشارکت‌های غیرنقدی موسسات خیریه استان بوده است که شامل ۲۶۰۰ بسته معیشتی، ۹۰۰ بسته بهداشتی، ۷۰۰ دست لباس، ۵۰۰ جفت کفش، یک دستگاه دوچرخه و ۴ دستگاه تلفن همراه است.

مدیرکل بهزیستی استان درخصوص تداوم اجرای طرح پویش همدلی، گفت: این طرح با هدف جذب حداکثری مشارکت‌های مردمی ضمن بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت‌های مشارکتی مؤسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی در راستای ارائه خدمت رسانی حداکثری به جامعه هدف در حال اجراست و از تاریخ ۲۵ فروردین ماه آغاز شده و تا بیست و دومین روز اردیبهشت ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

حیدری افزود: در سال جاری شرکای کاری بهزیستی به عنوان بازوان پرتوان این اداره کل در تلاش هستند تا بتوانند با اثربخشی بیشتر، بخش وسیع تری از جامعه هدف را تحت پوشش این چتر حمایتی قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت با برنامه ریزی های انجام شده و با ورود مؤثر مراکز تازه تأسیس مثبت زندگی استان تهیه وتوزیع بسته های معیشتی وکمک های خیرین با دقت وسرعت بیشتری به دست نیازمندان واقعی خواهد رسید. 

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۵۲
روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز |