اخبار

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز : 48 هزار کارگر فصلی و ساختمانی در البرز فعالیت می کنند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز : 48 هزار کارگر فصلی و ساختمانی در البرز فعالیت می کنند
مدیرکل تعاون،کار وفاه اجتماعی استان البرز از فعالیت 48 هزار کارگر فصلی و ساختمانی در البرز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا در البرز ؛ حسین فلاح نژاد با اشاره به اینکه همه کارگران فصلی استان ایرانی نیستند، گفت: در کنار کارگران ایرانی، ۱۸ هزار کارگر افغان با مجوز هم در استان فعالیت می‌کنند.

این مسئول تاکید کرد: البته تعداد کارگران افغانی که در البرز مشغول به کار هستند بیش از این رقم است ولی مابقی به صورت غیرمجاز فعالیت دارند و آمار دقیقی از تعداد آنها نداریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز توضیح داد: حق اشتغال و درآمدزایی اتباع خارجی برای کارگران با مجوز است و اقدام کارگاه‌هایی که از کارگران غیرمجاز استفاده می‌کنند، تخلف محسوب می‌شود.

فلاح نژاد افزود : هر چند به طور مستمر تیم‌های مشترکی از اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نیروی انتظامی استان وضعیت کارگاه‌های استان را رصد می‌کنند تا کسانی که از اتباع خارجی غیرمجاز به عنوان نیروی کار استفاده می‌کنند، برخورد مقتضی را انجام دهند ولی با توجه به بالا بودن تعداد کارگاه‌ها و ساختمان‌های در حال ساخت، نظارت مویرگی بر آنها امکان پذیر نیست.

وی گفت : از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده چنین مواردی موضوع را به ادارات تعاون، کار ورفاه اجتماعی و یا پاسگاه نیروی انتظامی خبر دهند تا اقدامات لازم برای برخورد با متخلفان صورت بگیرد.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۵۷
به نقل از خبرگزاری ایسنا |