اخبار

توانمندسازی بیش از ۲۲ هزار البرزی از طریق آموزش های مهارتی در سال گذشته

توانمندسازی بیش از ۲۲ هزار البرزی از طریق آموزش های مهارتی در سال گذشته
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از ارائه آموزش های مهارتی به 22 هزار و 872 نفر در این استان در سال گذشته خبر داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از توانمندسازی و ارائه آموزش های مهارتی به ۲۲ هزار و ۸۷۲ نفر در این استان در سال گذشته خبر داد.

وی با بیان این که آموزش های مهارتی نقش موثری در توسعه اشتغال پایدار جامعه ایفا می کنند و هدایت کننده نیروی کار به سمت چرخه تولید هستند، افزود: این آموزش ها در دو بخش دولتی و خصوصی با هدف اشتغال پایدار کارجویان و تامین نیروی کار ماهر مورد نیاز استان به متقاضیان ارائه شده است.

غیاثی تبار با اشاره به این که این آموزش ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت هدفمند به افراد جویای کار و فاقد مهارت ارائه شد، مطرح کرد: در بخش دولتی به ۱۱ هزار و ۹۴۹ نفر معادل ۲ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۳۰۵ نفر ساعت و در بخش غیردولتی نیز به ۱۰ هزار و ۹۲۳ نفر معادل ۲ میلیون و ۹۳ هزار و ۶۳۶ نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

وی بیان کرد: این اداره کل طیف وسیعی از مخاطبان از جمله دانشجویان، روستائیان، سربازان وظیفه، زندانیان، شاغلان بنگاه های اقتصادی، مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی، سکونتگاه های غیررسمی و… را تحت پوشش آموزش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور قرار می دهد.

غیاثی تبار افزود: هفت مرکز آموزش دولتی و ۴۲۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان البرز فعال هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۱۷ هزار نفر در آزمون های تعیین صلاحیت حرفه ای شرکت کردند که از این تعداد ۱۱ هزار نفر موفق به کسب رتبه قبولی شدند.

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز |