اخبار

مدیرکل بهزیستی استان البرز خبر داد : تخصیص 1400 دز واکسن کرونا به مراکز بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز خبر داد : تخصیص 1400 دز واکسن کرونا به مراکز بهزیستی البرز
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: صبح امروز پس از آغاز دومین مرحله واکسیناسیون در سراسر کشور هزار و 400 نفر از جامعه هدف البرزی نیز که سالمندان مستقر در مراکز نگهداری استان هستند واکسینه شدند.

اسدالله حیدری با بیان اینکه ۱۴۰۰ دوز واکسن کرونا به بهزیستی استان البرز اختصاص داده شده، گفت: از روز گذشته واکسیناسیون افراد مقیم در مراکز سالمندان شروع شده و تا زمان واکیسنه کردن همه افراد واجد شرایط در سایر  مراکز اقامتی ادامه می‌یابد.

حیدری با اشاره به عمر کرونا در کشور که بیش از یکسال از آن می‌گذرد، افزود: در استان البرز ۵۴ مرکز نگهداری وجود دارد که از این تعداد ۲۰ مرکز سالمندان، ۱۳ مرکز معلولین ذهنی، ۱ مرکز جسمی-حرکتی ، ۱۸ مرکز اعصاب و روان و ۲ مرکز نیز مربوطه به خانه‌های کوچک ذهنی است.

مدیرکل بهزیستی استان بابیان اینکه ۳۲۲۹ بیمار مقیم در مراکز بهزیستی است، اضافه کرد: تعداد ۱۷۰۳ نفر نیز به عنوان پرسنل در این مراکز مشغول به فعالیت هستند که از زمان شیوع کرونا تا به امروز ۲۲ مرکز توانبخشی بهزیستی به تعداد ۷۹۵ نفر درگیر ویروس کرونا شده اند؛ ۷۳۷ نفر از این افراد به بهبودی کامل رسیده اند که نسبت به میانگین کشوری بسیار آمار فوتی پایینی داشته ایم و این نشان از تلاش شبانه روزی همکاران و شرکاری کاری ما در بخش دولتی و مراکز غیر دولتی دارد.

لازم به ذکر است واکسیناسیون کرونا با اولویت مراکز سالمندان در مرکز کهریزک، زرمان و فرزانگان البرز آغاز شده است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳
روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز |