اخبار

به مناسبت ایام الله دهه فجر صورت پذیرفت : واگذاری ۳۱ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی البرز

به مناسبت ایام الله دهه فجر صورت پذیرفت : واگذاری ۳۱ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی البرز
به مناسبت ایام الله دهه فجر تعداد ۳۱ واحد مسکونی در استان البرز افتتاح و به مددجویان تحت پوشش بهزیستی واگذار شد.

اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی البرز در خصوص این افتتاحیه و واگذاری مسکن به مددجویان استان گفت: ۳۱ واحد مسکونی بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور دکتر وحید قبادی دانا معاون محترم وزیر و رئیس بهزیستی کشور به مناسبت ایام الله مبارک فجر به مددجویان تحت پوشش این استان واگذار شد.

وی ادامه داد: نهضت مسکن مددجویان بهزیستی استان البرز از سال ۸۶ تاکنون با پیش بینی ساخت پنج هزار و ۵۹۹  واحدمسکونی آغاز شده که تاکنون تعداد سه هزار و ۵۰۰ خانوار مددجو صاحب خانه شده اند و ساخت ۲ هزار و ۱۴۲ واحد دیگر نیر در حال انجام است.

حیدری ادامه داد: در حوزه مسکن برای خانواده‌های ۲ معلول به بالا در حوزه شهری مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان و در حوزه روستایی مبلغ ۸۵ میلیون تومان بلاعوض با مشارکت بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد : همچنین دیگر خانوارهای تحت پوشش از مبلغ ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برخوردار خواهند بود که در پروژه تامین مسکن محرومین که از طرف سازمان برنامه و بودجه آغاز شده مبلغ ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ امام خمینی واریز می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: همزمان با البرز آیین واگذاری دو هزار و ۳۸۱ واحد مسکونی ویژه معلولان و مددجویان بهزیستی سراسر کشور برگزار شد.

۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز |