اخبار

نشست تخصصی بازرسان کار اداره کل با مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز

نشست تخصصی  بازرسان کار اداره کل با مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز
نشست مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز با بازرسان کار ادارارت شهرستانی اداره کل ونیز مدیر روابط کار و رئیس حوزه بازرسی کار اداره کل روز سه شنبه 21 بهمن برگزار شد.

حسین فلاح نژاد در این جلسه با بیان این مطلب که فراهم کردن محیط ایمن و بی خطر برای حفظ جان کارگران در واحد های تولیدی پرخطر ضروری است بر رعایت نکات ایمنی و توجه به توصیه بازرسان به منظور کاهش حوادث ناشی از کار تاکید کرد.

وی از بازرسان کار به عنوان مهمترین بازوی اجرایی اداره کل در جهت نظارت بر حسن اجرای قانون کار نام برد و گفت: صیانت از نیروی کار در کارگاه ها اولویت بازرسی کار است وباید بازرسان کار توجه جدی به این مساله در کنار سایر وظایف خود داشته باشند.

فلاح نژاد در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه بازرسی کار استان و نقش آن در کاهش حوادث ناشی از کار وصیانت از نیروی کار ؛ بر توجه جدی بازرسان کار در اجرای اموزش های ایمنی برای کارگران و کارفرمایان،بروز رسانی نرم افزارهای تخصصی بازرسی کار،تحقق شاخص ها و آمار تخصصی بازرسی وارتقا رتبه های بازرسی کار البرز در کشور،انجام بازرسی های دوره ای و ادواری در محل واحدها،پایش رعایت موازین بهداشتی کرونا در واحدها و تعامل وهمکاری مناسب با روسای ادارات شهرستانی در جهت انجام ماموریت ها وتوزیع امکانات و نیروی انسانی تاکید کرد.

همچنین در این جلسه مرتضی زرین فر مدیر روابط کار و نیز احمد رمضانی رئیس بازرسی کار اداره کل در خصوص آئین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی جدید ونیز تصمیمات وزارت متبوع در خصوص فعالیت های بازرسان کار استان ها ونیز مسائل حوزه بازرسی کار اداره کل نکاتی را یاد آور شدند و بازرسان کار ادارات شهرستانی اداره کل نیز مشکلات و مسائل تخصصی حوزه مسئولیت خود را عنوان کردند .

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |