اخبار

با حضور مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز؛۴۳ طرح کارآفرینی واشتغال زایی در استان البرز به مناسبت دهه فجر افتتاح شد

۴۳ طرح کارآفرینی واشتغال زایی در استان البرز به مناسبت دهه فجر افتتاح شد
همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر، ۴۳ طرح کارآفرینی و اشتغالزایی با حضور معاون مدیرعامل صندوق کارآفرینی کشور ومسئولین استان البرز به بهره برداری رسید.
مدیر صندوق کارآفرینی استان البرز در آیین متمرکز استانی بهره برداری از این طرح ها که در یک واحد تولیدی کالای اتاق کودک در منطقه ماهدشت کرج با حضور مدیرکل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی ونیز مسئولین استانی برگزار شد، گفت: این ۴۳ طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۲۲۸ هزار میلیون ریال و اشتغال زایی برای ۳۳۶ نفر راه اندازی شده است.

فرهاد حکیم نیا با بیان اینکه این طرح ها در حوزه های خدماتی، صنعتی و کشاورزی اجرا شده است، افزود: با بهره برداری از این طرح ها برای ۵۸۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی شده است.

 وی اظهار داشت : صندوق کارآفرینی امید یک نهاد حمایتی در بخش مشاغل است و بر این اساس دغدغه  اصلی ما در این نهاد حمایت از خانواده‌های ساکن در مناطق کمتر توسعه یافته از جوامع اصلی شهری است.

حکیم نیا افزود : موضوع ایجاد اشتغال و ساماندهی مشاغل فاقد چرخه تولید و فروش در استان البرز برای صندوق بسیار مهم است و استان با یک جامعه هدف ویژه روبرو است و آن هم موضوع مهم حاشیه‌نشینی در شهرها و شهرستان های استان است که باید با برنامه ریزی هدفمند به صورت همفکری و هم افزایی با نهادهای مسوول این دغدغه رفع و مدیریت شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان البرز اضافه کرد: صندوق کارآفرینی امید در سال ۹۹ با در نظر گرفتن آسیب های شیوه ویروس کرونا به کسب و کارها و معیشت مردم به طور جدی در حوزه تسهیلات قرض الحسنه اشتغال ورود و صندوق استان البرز تاکنون(بهمن ماه ۹۹) موفق به پرداخت مبلغ ۱۶۶ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال تسهیلات شده که این مبلغ زمینه اشتغال ۴۹۹  نفر از شهروندان جویای کار و یا آسیب دیده از کرونا استان را فراهم کرده است.

طرح تولیدی کالای خواب کودک با هدف ایجاد زمینه اشتغال پایدار برای۲۰نفر و با بهره مندی از پنج میلیارد ریال در شهرک صنعتی ماهدشت واقع در شهرستان کرج (از طریق ثبت نام درسامانه کارا) راه اندازی و افتتاح شد.

این طرح ها که به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار شد با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، مدیرکل جذب سرمایه گذاری استانداری البرز ، حسین فلاح نژاد مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، نظری مدیر آموزش، رفاه و منابع انسانی صندوق کشور و  حکیم نیا مدیر صندوق استان البرز در محل افتتاحیه بصورت همزمان و نمادین به بهره برداری رسید.


۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۰۷:۴۳
روابط عمومی صندوق کارآفرینی استان البرز |