اخبار

نشست کمیته بیمه و درمان تامین اجتماعی استان البرز برگزار شد

نشست کمیته بیمه و درمان تامین اجتماعی استان البرز برگزار شد
نشست کمیته بیمه و درمان تامین اجتماعی استان البرز با هدف بررسی و ارائه گزارش ها و اقدامات حوزه تامین اجتماعی در بخش بیمه ای و درمان جامعه کارگری وبازنشستگان استان برگزار شد.
در ابتدای این نشست ابوالحسن قورچیان ، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان در خصوص این کمیته بیان داشت : شرایط ویژه ای در کشور و در سطح جهان بوجود آمده و بیماری کرونا همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است و به این دلیل مدت زمان زیادی به خاطر گسترش این بیماری جلسات و نشست های تامین اجتماعی استان برگزار نشد که امیدواریم هر چه زودتر این بیماری از بین رفته و فعالیت ها به روال عادی خویش برگردد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه افزود : کارکنان بخش درمان این استان با ایثار و از خود گذشتگی خویش خدمات ارزنده ای را به جامعه هدف ارائه می دهند و بنده  از این فرصت استفاده نموده و زحمات و ایثارگری های این عزیزان را که سربازان گمنام در حوزه درمان هستند ارج نهاده و به نمایندگی از از آنان از مدیرکل درمان استان و همکاران حوزه درمان تشکر و قدردانی می نماییم .

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز گفت : در این مدت رسانه ملی بخش هایی از ایثارگری این عزیزان را به تصویر کشید ، اگر چه همه آن را نمی توان به تصویر کشید و آنچه شایسته این عزیزان بود مورد تقدیر قرار نگرفته است اما ما به منظور عرض خداقوت در بین همکاران بیمارستان فوق تخصصی البرز حضور یافتیم و از نزدیک شاهد بودیم که شرایط همانند زمان جنگ و کارکنان این بخش با ایثارگری و از خود گذشتگی در حال ارائه خدمت هستند و در این مسیر برای تمامی عزیزانی که در ارائه خدمت به مردم جانشان را از دست دادند بخصوص جناب آقای دکتر مجید مجیدیان راد و سایر عزیزان بخش درمان که به افتخار شهادت نایل شدند ، از درگاه خداوند متعال علو درجات و برای تمامی کارکنان این حوزه خداوند اجر دنیوی و اخروی عطا آرزو داریم.

وی همچنین اظهار داشت : مدیر کل سابق تامین اجتماعی استان البرز نیز در این سال ها زحمات و خدمات ارزنده برای مجموعه تامین اجتماعی کشیدند و زحمات و تلاش های ایشان و همکاری و همراهی مجموعه مدیریت درمان ، کانون های بازنشستگی و کارگری و سایر عزیزان باعث شد که همواره این اداره کل در ارزیابی ها جایگاه اول تا سوم را کسب نماید .

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی البرز در بخش دیگری ازسخنان خویش بیان داشت : متناسب سازی حقوق بازنشستگان ، اقدامی بزرگ و مهمی بود که سالها آرزوی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی بوده است وعلیرغم شرایط خاصی که در کشور وجود داشت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با درایت این مساله را پیش بردند  اگرچه توقعات و انتظارات بیشتر از این اقدامات می باشد ولیکن گامی خوبی برداشته شده است و امیدواریم در سال های بعد با همدلی و همکاران بصورت موثری ادامه یابد .

قورچیان با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص خاطر نشان کرد : با پیگیری های مدیریت محترم درمان و این اداره کل و سایر عزیزان ، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص واگذاری ساختمان به اداره کل استان و مدیریت درمان و اسناد پزشکی موافقت نمودند و این اقدام بسیار خوبی است که اداره کل ، مدیریت درمان و اسناد پزشکی به صورت متمرکز و در فضایی مناسب استقرار یابند .

وی خاطر نشان کرد : همچنین پیشنهاد ایجاد یک مرکز فرهنگی و ورزشی به منظور بهره مندی همکاران در نظر می باشد که در طی سالیان گذشته محلی در جاده چالوس که بدون استفاده بود و پیگیری و مساعدت هایی که از سوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی انجام گرفت در مدت زمان کوتاهی فضای بسیار آرام ، دلنشین و مطلوبی به منظور بهره مندی همکاران و خانواده هایشان ایجاد شد و در هفته گذشته نیز با حضور مدیر عامل سازمان مورد بهره برداری قرار گرفت .

قورچیان ادامه داد : در خصوص شعبه سه کرج و زمینی که در نظر است ، دستورات مساعدی صادر و امیدواریم هر چه زودتر هم به نتیجه برسد و شعبه سه کرج نیز صاحب ساختمانی مناسب گردد.

وی با اشاره به خدمات گسترده الکترونیکی سازمان و اجرای طرح مهم 3070 و همچنین استقرار نسخه الکترونیک در البرز اظهار داشت : طرح نسخه الکترونیک و طرح 3070 اقدامات بسیار بزرگ و ارزنده ای هستند که اجرای آنها نیاز به شهامت و جسارتی داشت که گام اساسی آن توسط مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی برداشته شد و تمامی مدیران و کارکنان در بدنه سازمان و همچنین در استان ها لازم است از این طرح های مهم و ملی حمایت کنند هم اکنون علاوه بر اینکه نسخه الکترونیک در حال اجرا می باشد و 20 خدمت در حال ارائه خدمات الکترونیک  در استان بوده و انشاء الله تا بهمن ماه شاهد تحقق 10 خدمت الکترونیک دیگر نیز خواهیم بود

وی تصریح کرد : . همه ما وظیفه داریم در جهت گسترش این خدمات الکترونیک قدم برداریم و آموزش طرح 3070 پیشنهاد بسیار خوبی است که از سوی کانون های بازنشستگی استان مطرح می شود .

همچنین سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز در این جلسه در خصوص لینک با سازمان ثبت احوال و رفع مشکل افراد تحت تکفل و همچنین رفع مشکل قطع شدن حقوق بازماندگان و برقراری مستمری در کمتر از یک هفته و همچنین قوانین مربوط به مستمری های بعد از طلاق نیز توضیحاتی ارائه کرد.

۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان البرز |