اخبار

هنرمندان صنایع دستی البرز مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایر می شوند

هنرمندان صنایع دستی البرز مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایر می شوند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز گفت : هنرمندان صنایع دستی در روستاها و مناطق عشایری این استان در قالب تفاهم نامه‌ای فی مابین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و صندوق بیمه اجتماعی البرز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

هادی بشیری گفت: پس از ۱۵ سال از آغاز فعالیت صندوق بیمه اجتماعی، تاکنون ۱۳ هزار خانوار روستایی و عشایر استان، تحت پوشش بیمه قرار گرفته و هفت هزار خانوار روستایی فاقد پوشش بیمه‌ای نیز شناسایی شده‌اند.

وی ادامه داد : با توجه به فعالیت روستاییان استان در زمینه تولید صنایع دستی برنامه های حمایتی در دست اقدام است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر البرز افزود : البرز دارای بیش از سه هزار هنرمند صنایع دستی در مناطق شهری ، روستایی و عشایری است  که در ۷۲ رشته صنایع دستی محصول تولید می کنند

وی در جلسه اجرایی تفاهم نامه بین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، بیان داشت : این تفاهم نامه بین این اداره کل و صندوق بیمه تامین اجتماعی  کشاورزان، روستائیان و عشایر استان به امضا رسید .

بشیری ادامه داد: براین اساس هنرمندان روستایی و عشایری استان البرز از حمایت‌های بیمه‌ای برخوردار شده که می‌تواند نقش بسزایی در تشویق و ترغیب این قشر داشته باشد.

فریدون محمدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز نیز در ادامه گفت : در راستای پیگیری تفاهم‌نامه منعقد شده بین معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  با  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور، استان البرز نیز دراین زمینه پیشگام شده است .

محمدی تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد تا راهکارهای اجرایی این طرح برای هنرمندان و تولیدکنندگان حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، بررسی و زیرساخت‌های آن‌در‌استان‌البرز فراهم‌شود.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۰۰:۳۶
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان البرز |