اخبار

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی : جلسات کارگروه اشتغال باید منجر به شناسایی موانع ایجاد شده برای تولید شود

کارگروه اشتغال البرز باید منجر به شناسایی موانع ایجاد شده برای تولید شود
نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی بر شناسایی موانع ایجاد شده برای تولید در جلسات کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز تاکید کرد.

علی حدادی در سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز با بیان اینکه باید خروجی جلسات کارگروه اشتغال استان شناسایی موانع ایجاد شده برای تولید باشد، اظهار داشت : استان البرز دارای ظرفیت بسیاری در حوزه تولید است که باید در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی از آنها بهره گیری کرد.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع موانع سبب عدم اجرای صحیح فعالیت‌ها در جهت تولید و اشتغال می‌شود، افزود: باید قوانینی که امروز مانع توسعه اقتصاد و اشتغال می‌شود شناسایی و به مجلس اعلام شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به اینکه اصلاح قوانین بخشی از وظایف نمایندگان است، بیان کرد: با اصلاح این موانع است که می‌توان در امر اشتغال و اقتصاد تسهیل‌گری کرد.

حدادی با عنوان اینکه برخی از اراضی که بالغ بر 30 سال در آن کشاورزی نشده است جزء اراضی کشاورزی ثبت شد ، تصریح کرد: در حال حاضر اراضی سنگی و اراضی مناسب برای کشاورزی هر دو بعنوان زمین‌های کشاورزی ثبت شده که سبب عدم توسعه بخش های تولید و صنعت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان و صنعتگران باید تلاش مضاعفی داشته باشند، خاطر نشان کرد: تولید مواد اولیه مورد نیاز در کشور تولید و صادرات می‌شود در صورتی که در کشور نیاز تولید کننده است در این راستا نیز تولید کنندگان باید ارتباط بیشتر و بهتری را داشته باشند.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص ارائه آمارهای مختلف، گفت: باید آمارهای واقعی خصوصا در زمینه اشتغال از سوی دستگاه های مختلف داده شود.

سخنگوی کمیسیون شورای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی غفلت‌ها سبب کاهش اشتغال در استان البرز می‌شود، ادامه داد: سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز تلاش خود را بیشتر کند و باید در مورد اشتغال به آمارهای واقعی نگاه کرد و آمارها باید مطابق با واقعیت باشد.

علی حدادی با بیان اینکه مواد اولیه صنعت صادرات می‌شود و برخی صنعتگران به این مواد نیاز دارند و باید آن را وارد کنند، عنوان کرد: صنعت گردشگری یکی از مواردی است که در استان البرز ظرفیت بالایی دارد و می‌تواند گردش مالی خوبی در این حوزه شاهد باشیم
۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷