اخبار

10هزار واحد مسکونی برای بهره مندی کارگران در شهرهای جدید ساخته می شود

10هزار واحد مسکونی برای بهره مندی کارگران در شهرهای جدید ساخته می شود
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از انعقاد قرارداد سه جانبه‌ ساخت ده هزار واحد مسکونی برای بهره مندی کارگران در شهرهای جدید خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اولین قرارداد اجرای پروژه طرح اقدام مسکن ملی ویژه کارگران و ‌بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی به امضای "ابراهیم صادقی فر" معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی ،حبیب ا... طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و‌ مدیرعامل شهرهای جدید و علیرضا محمودی، عضو هیئت مدیره و نماینده تام الاختیار اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران ایران (اسکان) رسید.
 صادقی فر با بیان اینکه بر اساس تفاهم‌نامه منعقده میان وزارتخانه های تعاون،کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی مقرر شده بود تمهیدات لازم برای ساخت ۲۰۰هزار واحد مسکن ویژه متقاضیان حائز شرایط طرح اقدام مسکن ملی از جمله مشمولین قانون کار و تامین اجتماعی اتخاذ و اجرا شود گفت : در این راستا اتحادیه اسکان، مدیریت ساخت ۳۰هزار واحد مسکونی را عهده دارشد که 10 هزار واحد آن ظرف حداکثر ۳۶ماه در۱۲شهر جدید احداث می شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: کارگران در شهرهای جدید استان های آذربایجان شرقی، فارس، اصفهان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، مرکزی، سمنان، خراسان رضوی، البرز و استان تهران از اجرای این تفاهم نامه بهره مند می شوند.

وی اظهار کرد: واگذاری زمین در طرح اقدام ملی، به سه شیوه اجاره بلندمدت ۹۹ساله، فروش اقساطی و واگذاری مشارکتی خواهد بود که با مذاکرات انجام شده و در راستای تجمیع منابع برای تسهیل در ساخت واحد مسکونی، بهره مندی مشمولین این تفاهم نامه به صورت شیوه اجاره بلند مدت ۹۹ساله  خواهد بود.

صادقی فر تصریح کرد: آن دسته از مشمولین که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده و ‌پس از تأیید و‌ احراز شرایط نسبت به واریز آورده اولیه اقدام ‌کرده اند در اولویت اول واگذاری هستند و در گام بعدی تعاونی های مسکن کارگری و متکی به واحدهای تولیدی و صنعتی در اولویت قرار می گیرند.

وی با اعلام بهره مندی این تفاهم نامه از تسهیلات بانکی طرح اقدام ملی مسکن افزود: با دستور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون نیز به تعاونی های مورد تأیید این معاونت و اتحادیه اسکان، تسهیلات ساخت ارائه می کند.‌

معاون فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون  ،کارورفاه اجتماعی  اظهار امیدواری کرد: با توجه به سرعت عمل اتحادیه اسکان و همکاری شایسته شرکت عمران شهرهای جدید در شناسایی زمین با اخذ مجوزهای مربوطه ظرف هفته های آتی عملیات ساخت نیز آغاز شود.

 مطابق شیوه نامه طرح اقدام ملی مسکن، تاهل (یا زنان خودسرپرست بالای ۳۵سال)، حداقل ۵سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا (در شهرهای جدید نیز، شهر مادر و یا شهرهای مجاور ملاک است)، عدم بهره مندی از هیچگونه تسهیلات دولتی نظیر تسهیلات ساخت، خرید و یا زمین ظرف ۱۵سال اخیر و احراز توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی از دیگر شرایط استفاده از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن است.

۱۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۵
وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی |