اخبار

پیام مدیر کل تعاون،کار روفاه اجتماعی استان البرز به مناسبت هفته کارآفرینی

پیام مدیر کل تعاون،کار روفاه اجتماعی استان البرز به مناسبت هفته کارآفرینی
حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز به مناسبت فرا رسیدن هفته کارآفرینی پیامی را صادرکرد .

متن پیام وی بدین شرح است :

کارآفرینی، مفهومی است که همواره همراه بشر بوده و به عنوان پدیده ای نوین، نقش موثری را در توسعه اقتصادی کشورها ایفا نموده، به طوری که در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار امروز دارای نقش کلیدی است.

هفته جهانی کارآفرینی رویدادی برای ارج نهادن به نوآوران و خالقان اشتغال است ، کسانی که ایده‌های خود را حیات بخشیدند و کسب و کاری را پایه‌گذاری کرده و باعث رشد اقتصادی در کشور خود و توسعه رفاه انسانی شدند.

امروزه توسعه اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و سیاسی هر کشوری در گرو توجه به مقوله کار و کارآفرینی است و از سویی این مهم، راهکار مناسبی برای افزایش نرخ اشتغال و بهره گیری از تخصص فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، نخبگان و صاحبان ایده به شمار می آید.

تأکید رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) بر کارآفرینی به عنوان یک عبادت و ارزش آفرینی، اهمیت این مقوله را بیش از پیش روشن می سازد.

در این مسیر همچنین عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص ترویج فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی به عنوان موتور محرکه اقتصاد مقاومتی وبویژه جهش تولید نیز، زمینه ساز اقدامات قابل توجهی در سال های اخیر در عرصه مهارت و کارآفرینی بوده است و در استان البرز نیز همواره فعالیت های کارآفرینانه نقش چشمگیری در توسعه استان داشته و ایده های کارآفرینان البرزی در جهت تولید و نو آوری و توسعه اشتغال و اقتصاد در بخش های مختلف درکشور سرآمد و چشمگیر می باشد.

اینجانب ضمن تبریک هفته جهانی کارآفرینی به خانواده بزرگ کارآفرینان البرز که کار وخلاقیت را با اخلاق همراه کرده و مهارت آموزی و کارآفرینی را سرلوحه کار خود قرار داده اند، امید آن دارم با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، همگام با دولت تدبیر و امید بتوانیم با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های خانواده بزرگ کارآفرینان استان گام های موثری در مسیر شکوفایی اقتصادی و توسعه و تثبیت اشتغال برداریم.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶