اخبار

از سوی سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان صورت پذیرفت :

تشریح عملکرد اداره کل تامین اجتماعی در ۶ ماهه اول سال ۹۹

تشریح عملکرد اداره کل تامین اجتماعی البرز در ۶ ماهه اول سال ۹۹
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز طی نشستی با هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه استان ،عملکرد شش ماهه اول سال 99 این اداره کل را تشریح کرد .

ابوالحسن قورچیان با ارائه گزارش عملکرد شش ماهه اول سال 99  اداره کل تامین اجتماعی البرز گفت : اداره کل تامین اجتماعی یک میلیون و 500هزار نفر را تحت پوشش دارد که از خدمات و حمایت‌های گسترده تامین اجتماعی بهره می‌برند.

این مسئول عنوان کرد: ۱۴۵ هزار خانوار، مستمری‌بگیر تامین اجتماعی البرز هستند که با احتساب اعضای خانواده، بالغ بر ۳۵۰هزار نفر به‌صورت ماهانه مستمری دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: اداره کل تامین اجتماعی استان البرز، دارای ۱۸واحد اجرایی اعم از ۹شعبه اصلی، ۸ کارگزاری و یک شعبه اقماری فعال می باشد که مشغول خدمت‌رسانی هستند.

قورچیان تصریح کرد: تعهدات کوتاه‌مدت تامین اجتماعی نیز شامل دستمزد ایام بیماری، بارداری و هزینه سفر و نقل و انتقال بیمار، کمک هزینه ازدواج، بیمه بیکاری و غیره است.

قورچیان افزود : سازمان در خصوص مقابله با کرونا اقداماتی را انجام داده که باعث حضور کمتر ارباب رجوع در شعب و کارگزاری های استان شده است که یک از این اقدامات حذف اعتبار دفترچه است که بیمه گذار می تواند با گرفتن کد دستوری #1420*4* از اعتبار دفترچه خود آگاه شود.

وی یادآور شد : مقرر است تا پایان سال دفترچه های درمان حذف شود که این امر می تواند از بار حضور ارباب رجوع در شعب و کارگزاری جلوگیری نماید و به تبع آن از شیوع کرونا جلوگیری شود که در حال حاضر به دستور مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی کشور در حال انجام آن هستیم که انقلاب و تحول بنیادین در امر خدمت رسانی می باشد.

سرپرست تامین اجتماعی استان البرز ابراز کرد: در حال حاضر ده هزار و ششصد پرونده بیمه بیکاری درشعب تامین اجتماعی استان البرز برقرار است که نام نویسی و حضور و غیاب و ارائه خدمات به آنان به صورت غیر حضوری ارائه می شود و از مراجعه مقرری بگیران بصورت ماهی دوبار در شعب، جلوگیری شده است، همچنین از ابتدای شروع بیماری کرونا، دولت موظف گردید به بیمه شدگانی که به دلیل درگیری با بیماری کرونا بیکار شده اند به آنها حقوق بیکاری اسفند 98 لغایت اردیبهشت 99 را پرداخت نماید و متعاقب آن سازمان از ابتدای خرداد 99 موظف به پرداخت مقرری بیمه بیکاری در صورت تداوم آن و با حفظ سایر شرایط قانونی شد که ماه های خرداد به بعد در حال بررسی و ۶۰ درصد کارهای اجرایی انجام ، و به زودی بر اساس قوانین سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

وی اظهار کرد: در خصوص قطع حقوق مستمری بگیران سازمان، اقدامات مفیدی در حال انجام است که به محض قطعی شدن این امر، نیاز به حضور افراد با شناسنامه به شعبه نبوده و حقوق این عزیزان قطع نخواهد شد.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز در خصوص سرکشی بازرسین بیمه با دفاتر رسانه ها گفت: به بازرسین کارگاه ها سفارش لازم شده است تا در هنگام حضور در دفاتر روزنامه ورسانه ها، عدم حضور کارکنان آن نشریه یا رسانه  به دلیل طبیعت شغلی ایشان در صورت ارائه مدارک متقن ثبت نشوذ.

قورچیان بیان داشت: اگر خبرنگاران در خصوص کارکرد خود ادعایی داشته و مدارک مثبت ارائه نمایند، سوابق ثبت نشده آنها در کمیته ادعای سابقه ،مورد بررسی  و در صورت تایید مورد قبول قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به متناسب سازی حقوق مستمری بگیران در سال جاری در استان  تصریح کرد: متناسب سازی انجام و حقوق این عزیزان پرداخت شده و اجرای این امر یکی از مطالبات دیرین کانون بازنشستگان است که به دست توانای مدیر عامل سازمان انجام شد..

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البر در پایان گفت : اداره کل تامین اجتماعی استان البرز آماده هرگونه همکاری در جهت تسهیل امور خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات در سطح استان می باشد.

۱۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۱۱
روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان البرز |