اخبار

دیدار رئیس اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان هشتگرد با فرماندار ساوجبلاغ

دیدار رئیس اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان هشتگرد با فرماندار ساوجبلاغ
رییس اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی ساوجبلاغ به همراه مدیران عامل دو واحد صنعتی ایران کاوه سایپا و ماشین ابزار ایران خودرو با فرماندار ساوجبلاغ دیدار و گفتگو کردند .

مهدی مهرور فرماندار ساوجبلاغ در این دیدار هم افزایی و تعامل تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان در ایجاد اشتغال و همچنین کارآفرینی و اشتغالزایی را مهم و موثر دانست.

وی با اشاره به گزارش های ارائه شده و بررسی های به عمل آمده از فقر مهارت بین جوانان جویای کار ابراز نگرانی کرد و گفت : توقع و انتظار دارم مسئولین آموزش به خصوص فنی و حرفه ای گام های بهتری برای تربیت و آموزش جوانان بر دارد .

مهرور افزود : در گزارش رییس اداره کار شهرستان اشاره شد بسیاری از صنایع ما از ظرفیت کامل خود برای تولید بهرمند نیستند و عمده مشکل را در تامین نیروی ماهر بیان می کنند .

فرماندار ساوجبلاغ از صاحبان صنایع به عنوان سرداران جبهه تولید تولید و خط اول جنگ اقتصادی نام برد و گفت : شما می توانید کمک کنید تا با تولید خود نیاز کشور را در شرایط فعلی که تحت تحریم های ظالمانه قرار داریم تامین کنید .

وی افزود بارها تاکید کردم ، کشاورزی ، صنعت و اصناف زنجیره به هم پیوسته هستند و همه باید از آنان حمایت تا بتوانیم اشتغال و تولید را در کشور فراهم کنیم .

در ادامه وحید علیپور رییس اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان به بیان اقدامات و عملکرد این اداره در شهرستان پرداخت .

علی پور گفت : از  ۳۴۴ تعاونی ثبت شده در شهرستان فقط ۸۶ تعاونی فعال داریم که سعی کردیم برای جلو گیری از سو استفاده تعاونی جدیدی را ثبت نکنیم و صرفا" به تقویت آنچه که فعال است اهتمام داشته باشیم .

وی افزود : مشکلاتی هم در واحد های صنعتی از جمله کمبود مواد اولیه و عدم نقدینگی و یا وصول مطالبات وجود دارد که تمام تلاش برای حل مشکلات واحد های صنعتی است .

بوذری مدیر عامل شرکت ایران کاوه سایپا از اقدامات این شرکت در تولید انواع اتاق تریلر برای صنایع وابسته و صنایع دفاع گزارشی را ارائه کرد .

وی افزود : این شرکت از سال ۷۷ شروع به کار کرده وو۳۶۴ نفر کارگر دارد .

شاهین فر مدیر عامل ماشین ابزار ایران خودرو هم به تولیدات این واحد صنعتی اشاره کرد و گفت ، تولیدات ما به شرکت های خودرو سازی از جمله ایران خودرو تحویل می شود که توانستیم با ساخت ۵۰ قطعه کشور را از واردت بی نیاز کنیم.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۰
اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز |