اخبار

معارفه سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید البرز با حضور استاندار/همکاری های صندوق کارآفرینی امید در البرز همگام با سند آمایش استان، توسعه می یابد

همکاری های صندوق کارآفرینی امید در البرز همگام با سند آمایش استان، توسعه می یابد
استاندار البرز با تشریح شرایط بافت های ناکارآمد شهری و ضرورت حمایت از مناطق روستایی البرز گفت: البرز آمادگی لازم را دارد که با انعقاد تفاهم نامه ای مشابه تفاهم نامه اجرایی در تهران در جهت ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری و توانمندسازی آنها با صندوق کارآفرینی امید همراهی کند.

 شهبازی در مراسم معارفه سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید در البرز که روز یکشنبه با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور در دفتر استاندار برگزار شد، افزود: صندوق کارآفرینی امید همراهی بسیار خوبی با برنامه های توسعه ای استان داشته و انتظار می رود این توجه و میزان اعتبارات برای البرز که دارای شرایط ویژه ای است، افزایش یابد.

وی ادامه داد: البرز دارای 62 منطقه بافت ناکارآمد شهری است و همچنین شهرستان های طالقان و اشتهارد نیز در زمره شهرستان های کمتر برخوردار کشور قرار دارند.
شهبازی گفت: سالانه بیش از 90 هزار نفر به جمعیت البرز از طریق مهاجرت افزوده می شود که این بار مسئولیت ملی نیازمند بسترهایی جهت ساماندهی، ایجاد اشتغال و ارتقا زیرساخت های اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و... است.

وی افزود: بر این اساس تاکنون برنامه های بسیاری در قالب سند آمایش استان که به مدد صاحبان علم و اندیشه و کارشناسان خبره طرح ریزی شده، در جهت این امر صورت گرفته تا استان متراکم البرز از مسیر توسعه و پیشرفت خارج نشود بلکه با سرعت روند رشد و شکوفایی را طی کند.

استاندار البرز عنوان کرد: جمعیت روستایی البرز برخلاف بسیاری از استان های کشور 3 درصد افزایش یافته و این امر نیازمند توجه و حمایت بیشتر است که از صندوق کارآفرینی امید انتظار می رود در این مسیر همراهی بیشتری داشته باشد.

وی گفت: شهرستان های نظرآباد، اشتهارد و طالقان جزو مناطقی هستند که ضرورت دارد بلحاظ اعتباری و اجرای طرح های محرومیت زدایی مورد توجه ویژه ای قرار گیرند از این رو آمادگی لازم را داریم که بستری برای استقرار دفاتر صندوق در این شهرستان ها فراهم کنیم.

در ادامه اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با استماع شرایط استان و احصا دقیق مطالبات البرز، در جهت استقرار دفاتر صندوق در تمامی شهرستان های البرز و همچنین انعقاد تفاهم نامه برای توانمندسازی بافت های ناکارآمد شهری در استان با همکاری شهرداری های استان اعلام آمادگی کرد.

در این نشست فرهاد حکیم نیا بعنوان سرپرست جدید صندوق کارآفرینی امید در البرز معارفه شد.

۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز |