اخبار

پیام مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز به مناسبت هفته آمار وبرنامه ریزی

پیام مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز به مناسبت هفته آمار وبرنامه ریزی
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز به مناسبت روز ملی آمار و بر نامه ریزی طی پیامی این هفته را تبریک گفت.

حسین فلاح نژاد در این پیام آورده است : حرکت در مسیر توسعه اقتصادی کشور مستلزم داشتن آمارهای دقیق و به هنگام است و برنامه ریزی یکی از ارکان اساسی مدیریت سازمان ها برای رسیدن به اهداف تعیین شده می باشد.امروزه بدون در دست داشتن آمار واطلاعات کافی، دقیق و به‌هنگام، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، تعیین اهداف، راهکارها و فعالیت‌ها و در نهایت ارزیابی نتایج مربوطه امکان‌پذیر نمی‌باشد . بی شک آمار زیربنای تمام حرکت هایی است که در سازمان انجام می شود و درصورتی که آمار قابل اطمینان در سازمان وجود نداشته باشد، برنامه ریزی با مشکل روبه رو شده و امکانات موجود در مسیر درست به کارگرفته نخواهد شد. به بیان دیگر، آمار، مهمترین ابزار ارزیابی عملکرد گذشته، حال، برنامه ریزی برای آینده و یکی از عوامل اصلی سیاستگذاری و مدیریت در هر سازمانی محسوب می شود. مقوله ای که ارزش آن روزبه روز بیشتر می شود.

ارتقای بهره وری ،استفاده بهینه از منابع،‌ افزایش رضایتمندی مردم ، بهبود کیفی و کمی خدمات ،ارتقا سطح بهره مندی و بهبود ساختار و روش انجام کار از اهداف کلان وزارت تعاون،کارورفاه واجتماعی و این اداره کل در استان  می‌باشد که تحقق آنها نیازمند دسترسی به اطلاعات دقیق و قابل استناد از آمار و شاخص‌های عملکردی و برنامه ریزی مربوط به آن می‌باشد.

انتخاب یک روز در تقویم ملی کشور به عنوان روز ملی آمار و برنامه ریزی، در درجه اول به منظور تاکیدی بر اهمیت این علم و کاربرد دقیق و صحیح آن در تنظیم برنامه های کلان و راهبردی، جهت پیشرفت و توسعه بوده و در درجه بعد، در راستای تجلیل از زحمات دست اندرکاران این علم و فن می باشد

اینجانب هفته و روز ملی آمار و برنامه ریزی را به تمامی همکاران و کارکنان فعال در واحد آمار و برنامه ریزی این اداره کل و استان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند بزرگ تداوم سلامتی و توفیق روز افزون این عزیزان را در جهت خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی  ومردم شریف استان مسئلت دارم.

۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸