اخبار

13 هزار البرزی از آموزش های مهارتی و فنی وحرفه ای برخوردار شدند

13 هزار البرزی از آموزش های مهارتی و فنی وحرفه ای برخوردار شدند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز طی خبری گفت : ۱۳ هزار و ۷۷۰ نفر از مردم استان در شش ماهه نخست امسال از آموزش های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای بهره‌مند شدند.

تقی غیاثی تبار با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این اداره کل در خصوص توسعه مهارت آموزی در استان در نیمه اول سالجاری با توجه به شرایط بیماری کرونا گفت : علیرغم محدودیت ها در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی بیماری کرونا این آموزش‌ها در راستای توانمندسازی اقشار مختلف استان، تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص و در جهت رفع معضل بیکاری صورت گرفته که از این تعداد، ۶ هزار و ۴۵۱ نفر در بخش دولتی آموزش دیدند.

وی با تبیین آموزش ‌های ارائه شده در بخش دولتی خاطر نشان کرد : تعداد این آموزش ‌ها در مراکز ثابت سه هزار و ۹۱ نفر دوره، سیار شهری ۶۳۳ نفر دوره، سکونت گاه غیررسمی ۱۰۳ نفر دوره، روستا ۲۵۱ نفر دوره، پادگان ۳۷۸ نفر دوره، زندان ۷۱۷ نفر دوره، صنایع (ضمن کار، اصناف، بین و جوار کارگاهی) ۸۲۳ نفر دوره، مراکز درمانی زیر پوشش بهزیستی ۱۰۵ نفر دوره ، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ۲۵ نفر دوره و مهارت آموزی در محیط کار واقعی ۳۲۵ نفر دوره بوده است.

این مسوول با اشاره به عملکرد آموزشی آموزشگاه‌ های آزاد فنی و حرفه ای استان ادامه داد : در خوشه‌های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی در مجموع هفت هزار و ۳۱۹ نفر از آموزش‌های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این مدت بهره‌مند شده اند.

غیاثی تبار تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا، همه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به صورت محدود و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با یادآوری انعقاد تفاهم نامه اجرای پروژه اشتغال مهارت محور به عنوان الگوی کشوری در استان خاطر نشان کرد: این تفاهم‌نامه ۲۹ دی ۱۳۹۸ در نشست شورای مهارت البرز به امضای علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و عزیزاله شهبازی استاندار البرز رسید ودر راستای اجرای این پروژه و در گام نخست، اشتغال مهارت محور ۱۰ هزار نفر برنامه ریزی و سهم هر دستگاه برای تحقق این مهم مشخص شده است.

وی اضافه کرد: این پروژه در راستای تحقق توصیه های ارزشمند رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به ویژه  «علم و پژوهش»، « اقتصاد» و «استقلال و آزادی» و عملیاتی شدن شعار «نهضت مهارت افزایی» از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان با هدف تقویت و توسعه اشتغالزایی پایدار در حال اجرا است.

گفتنی است اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز با داشتن هشت مرکز آموزش دولتی، ۸۷ کارگاه ثابت شهری، ۱۷ کارگاه جوار شهری، ۲۴ کارگاه جوار روستایی، ۲ کارگاه عشایری، چهار کارگاه جوار صنعت، ۹ کارگاه صنایع بین کارگاهی، ۵۲ کارگاه صنایع ضمن کار، ۲ کارگاه صنایع اصناف، سه کارگاه جوار دانشگاه، ۱۱ کارگاه جوار پادگان، چهار کارگاه زندان، آموزش‌های فنی وحرفه ای را در شاخه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی ارائه می‌دهد.

۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز |