اخبار

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس : مهاجرت‌های اخیر به افزایش بیکاری دراستان البرز دامن زده است

مهاجرت‌های اخیر به افزایش بیکاری دراستان البرز دامن زده است
نماینده مردم کرج،اشتهارد وفردیس در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز و مسئولین تشکلات کارگری استان در خانه ملت البرز در کرج گفت : مهاجرت بسیار زیاد به البرز با اشتغال رابطه مستقیم دارد و همین امر به افزایش بیکاری دامن زده است.
در این دیدار علیرضا عباسی نماینده مردم کرج با تأکید بر اینکه درصد بالایی از فعالیت‌های مفید نظام بر دوش قشر کارگر است، اظهار کرد: متأسفانه نگاه ویژه‌ای به کارگران در چند دهه اخیر نشده است.

وی با بیان این که تسهیلات مرتبط با اشتغال البرز باید متناسب و عادلانه توزیع شود، افزود: گام‌های خوبی بر اساس آمار برای ایجاد اشتغال در استان برداشته شده است که باید تداوم داشته باشد.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با تشریح مثلث کار در کشور گفت : کارگر، کارفرما و کار باید در یک چرخه دیده شوند و مجلس و دولت نیز باید هم از کارگر و هم کارفرما حمایت کند تا نتیجه آن ایجاد کار برای جوانان باشد.

عباسی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در دفتر خانه ملت برای بررسی موضوعات مختلف استانی و کشور عنوان کرد : از نظرات تشکل‌ها، کارشناسان و افراد خبره در این کارگروه‌ها استفاده می‌کنیم تا خلأهایی که وجود دارد برطرف شود.

وی با بیان اینکه مهاجرت بسیار زیاد به البرز با اشتغال رابطه مستقیم دارد، بیان کرد: از طرفی دیگر کرج نزدیک به تهران است و همین موضوع سبب شد تا به نوعی اسکان افراد در کرج باشد و در تهران مشغول کار باشند که خود این موضوع مهاجرت را افزایش داده است.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با اشاره به اینکه آمار بیکاری در البرز بالاست،خاطرنشان کرد: بیکاری تبعات بعدی نظیر آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری را به دنبال دارد.

وی تأکید کرد: باید به اشتغال خانگی و خُرد در استان توجه جدی و اشتغال مربوط به حوزه کشاورزی و روستایی را تقویت کرد.

در این جلسه حسین فلاح‌نژاد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولین تشکلات کارگری استان البرز نیز آماری از وضعیت اشتغال استان ارائه داده و نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از فعالیت‌های آنها در حوزه کارو تولید استان تقدیر و تشکر کرد.

۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۵۱
خبرگزاری مهر |