اخبار

از سوی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز صورت پذیرفت :

انتشار کتاب گزارش تسهیلات پرداختی به متقاضیان طرح های اشتغال زا روستایی و عشایری البرز

انتشار کتاب گزارش تسهیلات پرداختی به متقاضیان طرح های اشتغال زا روستایی و عشایری البرز
کتاب گزارش تسهیلات پرداختی به متقاضیان طرح های اشتغال زا روستایی و عشایری البرز به همت مدیریت اشتغال و کارآفرینی و دبیرخانه کارگروه تخصصی اشتغال در اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز منتشر شد.
حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی البرز در خصوص تسهیلات اشتغال زا  روستایی استان گفت :  با تصویب قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در ابتدای سال 96و تخصیص یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به این موضوع و قرارگرفتن وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان کانون اصلی و دبیرخانه اعطای تسهیلات، فرآیند تدوین ساز و کار اجرایی و بسترسازی برای اجرای قانون اشتغال روستایی کلید خورد.

وی افزود : مطابق پیوست شماره یک دستورالعمل آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری سهم استان البرز از کل اعتبارات 1.87 درصد پیش‌بینی شد و بر همین اساس تاکنون طی 5 مرحله بیشتر از 246 میلیارد تومان به استان البرز اختصاص یافته است واز آغاز طرح تاکنون تعداد 3907 طرح روستایی در  سامانه کارا ثبت نام نموده اند که پس از بررسی پرونده ها، بیش از 100جلسه کمیته فنی جهت  بررسی حدود 1900 طرح در مرکز استان و شهرستان های استان البرز تشکیل شد و از این میزان 1.87 طرح با تعهد اشتغال 2318نفر بیش از 208میلیارد تومان تسهیلات دریافت نموده اند.

 مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان در ادامه از نتایج مشهود این طرح در ایجاد اشتغال پایدار و کاهش نرخ بیکاری استان البرز در سال 1398 نسبت به سنوات اخیر و همچنین کاهش نرخ بیکاری در سطح روستاهای استان البرز بر اساس آخرین آمار منتشره از سوی مرکز آمار ایران نام برد.

 فلاح نژاد در خصوص انتشار کتاب مذکور خاطرنشان کرد : در راستای ارائه آمار شفاف و مشخص از تسهیلات اشتغال زا روستایی وعشایری البرز در راستای موضوع شفافیت در عملکرد مورد تاکید وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی این مجلد چاپ شد.

موضوعات این کتاب شامل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به تفکیک شهرستان،تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به تفکیک موسسه عامل،تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به تفکیک دستگاه اجرایی،لیست طرح های اشتغال روستایی و عشایری شهرستان کرج ،اشتهارد،ساوجبلاغ،طالقان، فردیس ونظرآباد می باشد.

جهت مطالعه کتاب اینجا را کلیک نمایید

۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵