اخبار

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز خبر داد :

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز خبر داد : ۶۸۵ کارجو در سامانه اشتغال مهارت محور در البرز ثبت‌نام کردند

۶۸۵ کارجو در سامانه اشتغال مهارت محور در البرز ثبت‌نام کردند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز از ثبت نام ۶۸۵ کارجو در سامانه اشتغال مهارت محور در استان خبر داد.

تقی غیاثی تبار در خصوص ثبت نام کارجویان در سامانه اشتغال مهارت محور استان گفت: از این تعداد ۳۲۸ کارجو متقاضی اشتغال استخدام محور، ۳۰۲ کارجو متقاضی اشتغال از طریق خوداشتغالی و ۵۵ کارجو متقاضی اشتغال از طریق کارآفرینی هستند.

وی با تشریح اهداف این پروژه در استان و کشور افزود: پروژه اشتغال مهارت محور طرح ابتکاری استان البرز به عنوان الگو (پایلوت) در کشور است و در این پروژه سه مسیر ایجاد اشتغال شامل استخدام محور، خوداشتغالی محور و کارآفرینی محور تعریف شده که کارجویان می‌توانند با ورود به سامانه الکترونیکی مربوطه تقاضای خود را ثبت کنند. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز با بیان اینکه سامانه یادشده قابلیت اخذ نیاز واحدهای متقاضی جذب نیروی کار ماهر نیز دارد، اضافه کرد: تاکنون ۱۱۸ واحد متقاضی برای جذب نیروی ماهر در سامانه ثبت‌نام کرده اند و ۳۹ واحد نیز پس از طی این مرحله ، در حال جذب نیرو هستند.

غیاثی تبار با یادآوری ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی استان البرز و نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان «جهش تولید» توسط رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد : تاکنون ۱۳ واحد صنعتی و تولیدی استان، نیروی کار ماهر خود را از طریق سامانه اشتغال مهارت محور جذب کرده‌اند.

وی با یادآوری گران بودن آموزش‌ های مهارتی اظهارکرد : ارائه آموزش‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای البرز از این پس بر اساس نیازهای استخراج ‌شده از سامانه اشتغال مهارت محور خواهد بود.

غیاثی تبار خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این پروژه و در گام نخست پروژه اشتغال مهارت محور تعداد ۱۰ هزار نفر برنامه ریزی و سهم هر دستگاه برای تحقق این مهم مشخص شده است.

وی یادآور شد: در این پروژه سه مسیر اشتغال شامل استخدام محور (تامین نیروی کار ماهر مورد نیاز واحدهای متقاضی نیرو)، خود اشتغالی (شناسایی، توانمندسازی و هدایت و حمایت کارجویان مستعد خود اشتغالی در یک مسیر شغلی بر اساس کسب و کارهای اولویت دار استان) و کارآفرینی (شناسایی، توانمندسازی و هدایت و حمایت کارجویان مستعد کارآفرینی تا راه اندازی کسب و کار) مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز اضافه کرد: از طریق سامانه اشتغال مهارت محور هم نیازهای واحدهای متقاضی جذب نیرو و همچنین تقاضای کارجویان به اشتغال، اخذ و پس از بررسی زمینه مهارت آموزی و سپس اشتغال کارجویان متناسب یا نیاز استان با نظارت و مشارکت واحدهای متقاضی فراهم می شود.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان البرز |