اخبار

واحد بزرگ تولید لوازم خانگی در منطقه ویژه پیام با حضور رییس جمهور رسما افتتاح می شود

واحد بزرگ تولید لوازم خانگی در منطقه ویژه پیام با حضور رییس جمهور رسما افتتاح می شود
استاندار البرز گفت: اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی این واحد صرف شده است و در این شرایط شیوع کرونا با توجه به نیاز مردم با تعداد ۳۰۰ نفر پرسنل آموزش دیده و تولید روزانه ۵۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی و همین مقدار نیز یخچال با فناوری های روز دنیا فعالیت می کند.

شهبازی در بازدید از یک واحد تولید لوازم برقی در منطقه ویژه اقتصادی پیام که روز شنبه صورت گرفت، با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی پیام می تواند موتور محرکه توسعه و پیشرفت استان البرز باشد، افزود: بر این اساس می تواند در راستای کمک به شکوفایی اقتصاد کشور و ایفای نقش بر روند فعالیت های اقتصادی پایتخت موثر باشد.

وی ادامه داد: در این واحد تولیدی کار فوق العاده و حائز اهمیتی صورت گرفته که عمده اقدامات اجرایی آن از تیر ماه 97 آغاز شده است.

شهبازی گفت: سرمایه گذار بسیار پرتوان و علاقمندی در این منطقه وارد عمل شد تا در تولید لوازم خانگی در این شرایط تحریم با تنگناهایی که دشمنان برای ما ایجاد کرده اند، راهگشا باشد و نیاز کشور را در کالاهایی که عمدتا وارداتی هم بودند، تامین کند.

وی افزود: اعتباری بیش از 600 میلیارد تومان برای راه اندازی این واحد صرف شده است و در این شرایط شیوع کرونا با توجه به نیاز مردم با تعداد 300 نفر پرسنل آموزش دیده و تولید روزانه 500 دستگاه ماشین لباسشویی و همین مقدار نیز یخچال با فناوری های روز دنیا فعالیت می کند.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون محصولات این واحد بیش از 25 درصد نیاز بازار را تامین می کند و در فازهای بعدی خط تولید کولر گازی را نیز راه اندازی خواهد کرد.

وی گفت: مشکل این واحد در خصوص تامین برق است که امید است پس از این بازدید با پیگیری جدی برای رفع این نیاز اقدامات لازم صورت گیرد.

شهبازی افزود: این اقدام بزرگ و ماندگار در این منطقه صورت گرفت که از تلاش های مدیرعامل منطقه فرودگاهی و ویژه اقتصادی پیام و تمامی سهام داران این واحد بزرگ که در بورس نیز فعالیت دارد، قدردانی می کنم.

وی گفت: مقرر شد که روز پنجشنبه این واحد بعنوان هدیه ای از سوی بخش خصوصی به مردم به صورت رسمی با حضور رییس جمهور محترم افتتاح شود.

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۴۱
اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز |