اخبار

با حضور مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی ومسئولین بخش تعاون استان البرز ؛ مراسم تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان های ساوجبلاغ ونظر آباد برگزار شد

مراسم تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان های ساوجبلاغ ونظر آباد برگزار شد
مراسم تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان های ساوجبلاغ ونظر آباد به مناسبت هفته تعاون روز شنبه 15 شهریور با حضور حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی ، محمد مختاری رئیس اتاق تعاون استان البرز ونیز علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ،نظرآباد و طالقان در مجلس در محل سالن شهرداری هشتگرد برگزار شد.

 حسین فلاح نژاد در این در همایش  ضمن تشریح فعالت ها و دستاوردهای بخش تعاون البرز گفت: هفته تعاون فرصتی است که خدمت تعاونگران باشیم و تقدیر شایسته ای از تلاش این افراد در حوزه های تولید، خدمات و کشاورزی در سطح استان داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: اتفاقی که امسال تصمیم بر انجام آن گرفتیم این است که این مراسم تقدیر  در دو مرحله، یعنی یک بار در سطح شهرستان کرج و یکبار هم در سطح ساوجبلاغ ، طالقان و نظر آباد برگزار شود  و این  همایش اتفاق مبارکی است که سعی داریم در سال‌های بعد هم این جشنواره را با حضور تعاون گران برتر استان برگزار کنیم.

فلاح نژاد در ادامه گفت: تعاونی یک مدل کارآمد و اثربخش است برای آنکه در پرتو آن توانیم  کارهای مفید مانند فقر زدایی انجام دهیم لازم است از طریق جمع آوری سرمایه های  خرد مردم و افزایش آن از طریق مدیریت واحد است  و مدیریتی که توسط خود مردم انجام شود.

 مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز افزود: تعاون روشی است برای مردمی کردن اقتصاد همان چیزی که ما امروز به آن نیاز داریم، در واقع آن چه  در حال حاضر به عنوان گذر از مسائل و بحران های اقتصادی مطرح می شود یکی از مهمترین راهکار های آن تبدیل اقتصاد به اقتصاد خرد است ، زمانی که اقتصاد  مردمی باشد می توانیم ببینیم که  به عدالت اجتماعی رسیدیم و زمانی که عدالت اجتماعی رعایت شود به کرامت انسانی می رسیم و آن را حفظ می‌کنیم.

وی افزود: زمانی که کرامت انسان حفظ و به آن عمل شود به هدف غایی و نهایی خود که در اسلام هم به آن اشاره شده خواهیم رسید.

فلاح نژاد با اشاره به رویکرد جدید در بخش تعاون استان گفت : گفت: در حوزه اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی رویکردهای کلی تمایل به تشکیل تعاونی های جدید با ماهیت دانش بنیان است.

وی در ادامه اظهار کرد:  در حوزه اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی رویکردهای کلی تمایل به تشکیل تعاونی های جدید با ماهیت دانش بنیان است این رویکردی است که در حال حاضر در کل جامعه ما وجوددارد، کاری که باید در سطح کشور انجام شود این است که ما باید به سمت توسعه کمی و کیفی تعاونی‌های دانش‌بنیان برویم که این کار با تشکیل مرکز رشد و نوآوری در استان مهیا شده است به همین منظور مقرر  شد مرکز رشد و نوآوری دیگری نیز  در سال 99 در استان افتتاح شود تا به تسریع امور کمک کند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حمایت از تعاونی ها در استان گفت : امسال شاهد رشد ۵.۷ درصدی تعاونی های تولیدی و خدماتی در سطح استان هستیم .

فلاح نژاد درخصوص اقدامات در جهت رفع مشکلات تعاونگران استان خاطرنشان کرد: یکی از کمیته های مهم  اداره کل در بخش تعاون، کمیته تعاونی های مشکل دار است که در حوزه اداره کل فعالیت می کند با توجه به اتفاقاتی که در چند وقت اخیر در حوزه مسکن رخ داده است و افزایش قیمت بی سابقه مسکن که شاهد آن بودیم اختلافات اساسی صورت گرفته و شدت یافت و در این راستا برای این که این اختلافات به حوزه قضایی نکشد نیز مرکز داوری در اتاق تعاون تشکیل شد .

در این مراسم همچنین محمد مختاری رئیس اتاق تعاون استان نیز در خصوص مشکلات و مسائل تعاونگران استان و راهکارهای توسعه این بخش در شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان موارد رابیان کرد .

و در پایان از 8 تعاونگر برتر شهرستان های ساوجبلاغ و نظر آباد با لوح تقدیر و تندیس پانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان البرز از سوی مسئولین حاضر در مراسم تجلیل شد.
۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۱۳