اخبار

نماینده مردم ساوجبلاغ،نظر آباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی درمراسم تجلیل از تعاونی های برتر ساوجبلاغ و نظرآباد : جهش تولید در گرو تقویت و توانمند سازی تعاونی ها میسر است

جهش تولید در گرو تقویت و توانمند سازی تعاونی ها میسر است
نماینده مردم ساوجبلاغ،نظر آباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در آئین تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان های ساوجبلاغ و نظر آباد در هشتگرد گفت : باید در بخش تولید ؛ فعالیت ها در راستای حمایت همه جانبه از تعاونی ها باشد زیرا جهش تولید در گرو تقویت و توانمند سازی تعاونی ها میسر خواهد شد.

علی حدادی در این مراسم با اشاره به ظرفیت های غنی استان در بخشهای مختلف و بویژه تعاون گفت: در بخش تعاونی در کشور و در استان ما پتانسیل های خوبی وجود دارد و باید بدانیم که در مجموعه تعاون،کار ورفاه اگر بدنبال رفاه و کار هستیم بدون تعاون میسر نخواهد بود و تعاون اصل و اساس تمام کارهای ما است وباید این باور برای دولتمردان و دستگاه های اجرایی نهادینه شود که باید به بخش تعاون اعتماد واعتقاد راسخ داشت تا بتوان ازظرفیت های آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در بخش تعاونی علی رغم وجود ظرفیت‌های زیاد غفلت‌های فراوانی وجود دارد، گفت: در مجموع در تعاونی‌های مسکن بهتر از اینها می‌توانستیم عمل کنیم ، به طور کلی مشکلات زیادی در تعاونی‌های بخش زمین و مسکن داشته‌ایم که باید رفع شود وبا کمک دولتمردان  ودستگاه های اجرایی باید اعتماد مردم نسبت به فعالیت تعاونی ها تقویت شود.

حدادی افزود : باید نسبت به توانمند سازی تعاونی ها و انتخاب افراد قوی و دلسوز و کارآمد در این بخش  توجه جدی شود تا بر اعتماد مردم به بخش تعاون خدشه وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه کارآمدی و کارکرد دستگاه‌ های اجرایی و دولتمردان بسیار مهم است. ادامه داد: اگر ما به مردم اعتماد کنیم مردم هم به ما اعتماد می کنند، دستگاه‌های اجرایی و دولتمردان کار را نه در شعار و حرف بلکه به معنای واقعی به مردم واگذار کنند و متاسفانه برخی از مواقع عملکرد برخی از دستگاه‌ها یا بخشی از دولتمردان کارایی لازم را ندارد و به کارآمدی نظام دینی لطمه می‌زنند و مردم نسبت به اسلام، قرآن و نظام دینی بدبین می‌شوند

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در استان البرز ظرفیت های برجسته ای برای کار و فعالیت وجود دارد خاطرنشان کرد : متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ درسطح استانی و ملی آن است که آمایش سرزمین به خوبی انجام نشده است و در این خصوص برای استفاده از ظرفیت ها در امایش سرزمین کار نشده است.

حدادی افزود: براین اساس یکی از اولویت ها باید آمایش سرزمین باشد و به همین دلیل در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها یکی از اولویت‌های خود را بحث آمایش سرزمین قرار داده‌ایم و از استان‌ها انتظار داریم براساس آمایش سرزمینی کار کنند.

وی ادامه داد: اکنون در بخش کشاورزی بهترین ظرفیت ها را در غرب استان البرز داریم که باید در صنایع تبدیلی بویژه با استفاده از ظرفیت تعاونی ها ریل گذاری شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه تغییر کاربری اراضی کشاورزی نامتناسب و نامتوازن است که بخشی از آن به مجلس و لزوم اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی کشاورزی بر می‌گردد و بخش دیگری به دستگاه‌های اجرایی مربوط است.

حدادی خاطرنشان کرد: تأکید ما واگذاری منابع طبیعی به تعاونی‌های روستایی توانمند برای ایجاد اشتغال است.

وی با تاکید بر اینکه جهش تولید در توسعه و تقویت تعاونی ها است گفت: منابع طبیعی روستایی باید به تعاونی ها واگذار شود تا اشتغالزایی بیشتر را شاهد باشیم  زیرا اگر ما به تعاونی‌ها اعتقاد، اعتماد و باور داشته باشیم  و این منابع طبیعی در اختیار تعاونی‌ها قرار بگیرد نتایج خوبی خواهد داشت چون منایع طبیعی زمانی می‌تواند موفق باشد که در راستای تولید قرار بگیرد و در این مسیر می توانیم در مسیرجهش تولید گام های موثرتری را برای تحقق اهداف اقتصادی برداریم.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان با بیان این مطلب که باید دستگاه های اجرایی دست کار آفرینان را برای فعالیت بگیرند اظهار کرد : تمام تلاش ما بر این است که با رفع موانع و تسهیل کار در ایجاد اشتغال و فعالیت و کارآفرینی همه جانبه برای تعاونگران و کارآفرینان مسیر را هموار نماییم و در راستای آن نیز با فساد مبارزه کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید در همه امور مدیریت صحیح در منابع داشت خاطر نشان کرد: اگر شاهد آن هستیم در کشور ارزش پول ملی ما کاهش یافته و رشد نقدینگی داریم همه اینها به تحریم ها برنمی گردد بلکه باید مدیریت ها درست شود و در بحث نقدینگی باید به سمت جهش تولید با تقویت تعاونی ها پیش رفت.

حدادی تاکید کرد: معضل بیکاری با توجه به طرح های اشتغالزایی و دانش بنیان می تواند کاهش یابد که دراستان البرز نیز شاهد ظرفیت های خوبی از جمله مرکز تحقیقاتی دانش بنیان کاوش را دراین زمینه هستیم .

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های خوب در بخش صنعت استان گفت: در بخش صنعت هم با توجه به ظرفیت های خوبی که در استان هست باید تلاش مضاعفی انجام شود؛ ما امروز تهدید بزرگی به نام بیکاری داریم و با این حال شاهد وجود زمین‌های خالی در شهرک‌های صنعتی استان هستیم که امیدواریم با تلاش دستگاه های مرتبط این زمین‌ها تعیین تکلیف شود وبرای کار وتولید اماده شوند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۴۵