اخبار

مهدی عسگری نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در آستانه هفته تعاون : الگوی اسلامی تعاون یک مسیر مهم برای مردمی‌سازی اقتصاد کشور است

الگوی اسلامی تعاون یک مسیر مهم برای مردمی‌سازی اقتصاد کشور است
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد و آسارا در دیداری که به مناسبت هفته تعاون با مدیرکل تعاون ،کارورفاه اجتماعی و مسئولین بخش تعاون استان البرز در محل خانه ملت البرز انجام شد گفت : الگوی اسلامی تعاون یک مسیر مهم برای مردمی‌سازی اقتصاد کشور است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی ، مهدی عسگری در این دیدار در اولین روز هفته تعاون تأکید کرد: ما به  تعاون به عنوان یک الگوی اسلامی برای سپردن امور مردم باور داریم هرچند به مرور زمان با نفوذ الگوی توسعه غربی در کشور، توجه به امر تعاون که مورد تأکید قانون اساسی است کمرنگ و تضعیف شد.

وی افزود: اغلب مشکلات از نقاطی است که به الگوی اقتصاد لیبرال و سرمایه‌داری غربی مبتلا شده ایم و همچنین از مدیرانی است، که به الگوهای بومی و توان داخلی و مردم باور ندارند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تعاوني‌ها یکی از روش های مهم برای مردمی‌سازی اقتصاد هستند و اتاق تعاون باید تسهیل‌گر و بسترساز این حضور بوده و حلقه وصل مردم و تعاونی‌ها با حاکمیت باشد .

وی خاطر نشان کرد : بخشی از بهبود جایگاه امر تعاون به عملکرد اتاق تعاون باز می‌گردد .

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : تعیین سهم ۲۵ درصدی از اقتصاد برای تعاونی‌ها در برنامه‌ ششم نشان از اعتماد و توجه خاص قانون‌گذار به این بخش است و اتاق تعاون علل عدم تحقق این هدف را رسیدگی و راهکارهای بهبود آن را بررسی کند تا به کمک یکدیگر بتوانیم این بخش را تقویت کنیم.

عسگری در این دیدار گفت: یکی از نکات مهم برای تغییر شرایط، مطالبه‌گری تشکل‌های مردمی از جمله تعاونی‌ها از مسئولان است، مطالبات مردمی در ایجاد تحرک و جهت‌دهی به مدیران بویژه غیربومی‌ها که آشنایی کمتری با مسائل استان دارند تأثیر قابل توجهی دارد و ما هم به عنوان نماینده‌ مردم پیگیر و پشتیبان این مطالبات هستیم.

۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۸:۴۱
روابط عمومی دفتر مهدی عسگری ، نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی |