اخبار

با همت اداره کل آموزش فنی وحرفه ای البرز صورت پذیرفت:

برگزاری اولین نشست تخصصی کارآفرینی و مهارت در بخش خصوصی استان البرز

برگزاری اولین نشست تخصصی کارآفرینی و مهارت در بخش خصوصی استان البرز
نخستین نشست تخصصی کارآفرینی ومهارت با حضور پروانه احمدی کارآفرین موفق استان البرز و مربیان فنی وحرفه ای و متقاضیان دوره های کارآفرینی و خوداشتغالی در سالن جلسات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید رهبری روز دوشنبه 3 شهریور برگزار شد.

 احمدی در این نشست با اشاره به اهمیت فعالیت های کارآفرینی و داشتن مهارت گفت : این نشست با هدف هم افزایی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و کارآفرینان برتر و تشریح نقش مهارت در کارآفرینی برگزار شده است.

وی کارآفرینان را عامل اصلی  محرکه توسعه در جامعه عنوان کرد و اظهار کرد : در مقطعی هستیم که بایستی خیلی سریع و با برنامه همه مجموعه آموزشی کشور، دست به دست هم داده و نگاه کارآفرینانه را بین جوانان و نوجوانان ترویج دهیم زیرا نگاه کارآفرینانه بسیار حائز اهمیت است و ویژگی آن این است که جسارت ایجاد شغل را به افراد خواهد داد و این تفکر که برای کسی کار کنند و یا این که کسی برای آنها شغل ایجاد کند را در این افراد تغییر می دهد.

این بانوی کارآفرین با اشاره به حضور موفق خود از سن شش سالگی در حوزه کارآفرینی ؛ سخت کوشی و تعیین هدف را لازمه موفقیت در کارآفرینی دانسته و خاطرنشان کرد : نسل جوان امروز که به دلیل قرار گرفتن در دنیای اطلاعات و فناوری، بسیار خوش فکر و خلاق می باشند، می توانند آینده بهتری را برای کشور رقم بزنند.

وی همچنین در خصوص رمز و راز موفقیت در حوزه کارآفرینی و مسایل و چالش های پیش رو مباحث مهمی مطرح نموده و اظهار داشت : کارآفرینی به عنوان وظیفه ای برای افراد دارای دغدغه می باشد و تنها عشق و انگیزه مشوق کارآفرینان خواهد بود.

پروانه احمدی افزود : هر فرد حقیقی بر اساس ایده های نو و علایق شخصی خود و یا بر اساس جایگاه و مسئولیتی که بر عهده دارد می تواند به یک کارآفرین تبدیل شده و به ایجاد یک شبکه جدید بپردازد.

وی در پایان به تشریح  چگونگی راه اندازی و ثبت برند کوکی لند و کمک به  زنان سرپرست خانوار در زمینه تولید شیرینی و قنادی در استان البرز پرداخت.

در ادامه عفت همدانی مسئول مرکز تخصصی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار اداره کل فنی  وحرفه ای استان با اشاره به اهداف تاسیس مرکز تخصصی کار آفرینی و خود اشتغالی در استان البرز اظهار داشت : شهامت و جسارت به عنوان دو نکته کلیدی در کار آفرینی محسوب می شود وبدون توجه به این دو مولفه، موفقیت در کار آفرینی حاصل نخواهد شد .

همدانی اظهار داشت: برنامه ریزی لازم صورت گرفته تا هر هفته یک کار افرین موفق استان به عنوان منتور به این مرکز دعوت شده تا تجربه های موفق این عزیزان به عنوان چراغ راهی در اختیار علاقه مندان به حوزه کارآفرینی قرار گیرد.

۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |