اخبار

انعقاد تفاهمنامه همکاری فرهنگی فی مابین اداره کل بهزیستی و ستاد اقامه نماز استان البرز

انعقاد تفاهمنامه همکاری فرهنگی فی مابین اداره کل بهزیستی و ستاد اقامه نماز استان البرز
طی جلسه ای با حضور اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی و حجت الاسلام والمسلمین مرادی مدیرکل ستاد اقامه نماز استان البرز تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه فعالیت های فرهنگی فی مابین این دو اداره کل به امضاء رسید.

در این جلسه حیدری با تسلیت فرارسیدن ماه محرم طی سخنانی با اشاره به تعدد مراکز تحت نظارت بهزیستی گفت: در استان البرز ۲۰۴ مرکز شبانه روزی داریم که در این مراکز مقیمانی وجود دارند که میتوانیم با همکاری های مشترک با ستاد اقامه نماز استان نیازهای فرهنگی آنها را برطرف کنیم.

وی افزود : با توجه فرارسیدن ماه محرم و  شیوع ویروس کرونا و نیازبه رعایت پروتکل های بهداشتی طی هماهنگی که بعمل آوردیم کلیه برنامه های دهه عاشورا را در بستر It و آنلاین برگزار خواهیم کرد و با توجه به امکانات خوبی که در حوزه فناوری اطلاعات داریم در صورت وجود اپلیکشن های خاص این ایام و معرفی از طرف ستاد اقامه نماز ، میتوانیم همکاران این اداره کل را از آن بهره مند کنیم.

استفاده از  خط ۱۴۸۰ و مشاوره تلفنی بهزیستی با بهره گیری از ظرفیت مشاوران دینی و مذهبی ستاد اقامه نماز

حیدری گفت : از آنجایی که جامعه ما یک جامعه ی دینی و مذهبی است و حتما مشاوره مذهبی میتواند راهگشای خیلی مسائل در زندگی افراد باشد امادگی این را داریم در خط ۱۴۸۰ و مشاوره تلفنی از ظرفیت مشاوران دینی و مذهبی شما  در این حوزه استفاده نمائیم.

مدیرکل بهزیستی استان در خصوص این همکاری اظهار کرد :در این اداره کل  آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری مشترک با ستاد اقامه نماز استان  اعلام میداریم زیرا که معتقدیم برنامه های فرهنگی بر کیفیت کارها و بهره وری سازمانی نیز اثرگذار است و از آنجایی که عمده کار ما مددکاری است و این کار بجز با اعتقاد و باورهای عمیق میسر نمی باشد برای ما اهمیت زیادی دارد که از سیاست گذاری  و برنامه های ستاد اقامه نماز در این حوزه استفاده کنیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مرادی نیز در خصوص تفاهم نامه فرهنگی با بهزیستی گفت : ستاد اقامه نماز استان مشاوران مذهبی بسیار خوبی در حوزه روانشناسی دارا می باشد و این ظرفیت خوب استانی را با یک تیم ده نفره روانشناسی شامل مشاور خانم و آقا و با تجربه ای ۵ ساله در استان البرز فعالیت می کنند.

کسب رتبه برتر اقامه نماز از سوی اداره کل  بهزیستی استان البرز

وی افزود : در چند سال گذشته اداره کل بهزیستی توانسته است رتبه های بسیار خوبی در بحث ارزیابی کسب نماید و همیشه جز دستگاه های برتر در این حوزه معرفی شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز البرز خاطر نشان کرد : تقریبا دوسال از راه اندازی سامانه سجاده میگذرد و یکی از اداراتی که بیشترین پیگیری را داشته و با جدیت مسائل و موارد سامانه سجاده را دنبال کرده است اداره کل بهزیستی استان بوده است که اهتمام لازم را در سطح شهرستان ها نیز داشته اند که امیدواریم سایر دستگاه های استان نیز به مانند بهزیستی ادارات شهرستانهای خود را در این زمینه فعال نمایند.

این مقام مسئول افزود : ستاد اقامه نماز با بهزیستی تعاملی بسیار خوبی در چند سال اخیر داشته اند که اوج همکاری ما جشنواره سرود نماز و قبل از آن هم طرح نیک را داشتیم که بسیار طرح خوب و موفقی بود که البته با این شرایطی که در بحث شیوع بیماری پیش آمده امیدواریم که بتوانیم بصورت مجازی برنامه هایمان را اجرا نمائیم و انشاالله با همکاری هم بتوانیم در امر توسعه نماز گام های مؤثری را برداریم.


۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۰۶
روابط عمومی بهزیستی استان البرز |